Scapa Flow nurkowanie

Nurkowanie na Scapa Flow stanowi niesamowitą przygodę. Niezwykle urokliwe miejsce kusi amatorów sportów wodnych z całego świata. Teren słynie z wraków niemieckich jednostek pływających pochodzących z czasów II Wojny Światowej. Znajduje się tam kilka dużych okrętów udostępnionych dla podróżnych oraz tzw. niszczyciele, które służyły do ochrony floty i walki z przeciwnikami. Port, otoczony wyspami należącymi do Archipelagu Orkadów, odznacza się długoletnią historią. Już 1000 lat temu lokalizację docenili Wikingowie, natomiast w XX wieku Brytyjska Marynarka Wojenna uczyniła z zatoki swoją bazę. Dziś naturalne kotwicowisko, leżące pomiędzy Morzem Północnym a Oceanem Atlantyckim, przyciąga rzesze turystów. W pobliżu mieści się Szkocja. Nurkowanie na Scapa Flow jest popularne szczególnie wśród Europejczyków.

Ciekawostki

Uwielbiasz nurkowanie na wrakach? Scapa Flow to miejsce, które musisz odwiedzić!

Scapa Flow to osłonięta ze wszystkich stron zatoka, stanowiąca naturalne schronienie dla kotwiczących na jej terenie jednostek. Jest ona otoczona wyspami Mainland, Graemsay, Burray, South Ronaldsay i Hoy, należącymi do Archipelagu Orkadów, znajdującego się ok. 10 mil od północnych wybrzeży Szkocji. Zatoka używana jest od wieków jako bardzo dogodne kotwicowisko, stanowiące doskonałą bazę wypadową zarówno na Atlantyk jak i Morze Północne. Jako pierwsi korzystali z niej Wikingowie ponad 1000 lat temu, zaś w XIII wieku stacjonowała tam ich potężna flota pod wodzą Haokona. Następnie Scapa Flow używała Brytyjska Marynarka Wojenna, która w czasie I i II wojny światowej miała tam swoją główną bazę, zlikwidowaną całkowicie w 1956 roku. Od tego czasu Scapa Flow otwarta jest dla turystów a niezwykle atrakcyjne wraki przyciągają nurków z całego świata!

Rejon polecamy osobom poszukującym wrażeń. Przestrzeń charakteryzuje się ogromnym potencjałem. Podczas pływania można podziwiać nie tylko wojenne wraki, ale również różnorodną faunę i florę. Wody zamieszkują rozmaite gatunki ryb. Przy odrobinie szczęścia niektórym udaje się zobaczyć foki, orki, wieloryby. Warto podkreślić, że okolice są idealnym punktem do eksploracji. Przejrzysta woda i doskonała widoczność sprawiają, że eskapady cieszą się dużym powodzeniem. Większość jednostek pływających znajduje się na głębokości około 35 m. Przeważająca część floty leży dnem do góry. Zwiedzanie wojennych wraków przysparza wielu emocji, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania i dysponowania specjalistycznym sprzętem.

O czym trzeba wiedzieć, decydując się na nurkowanie na Scapa Flow?

Każdy wyjazd przygotowujemy z niezwykłą starannością. Nasza firma odznacza się ogromnym doświadczeniem – posiadamy wpis w rejestrze organizatorów wypraw turystycznych Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego (nr 355/32/2007). Zapewniamy zakwaterowanie, wyżywienie, przelot samolotem oraz transfer na miejsce docelowe z lotniska Kirekwall (Szkocja). Wyjazd wrakowy na Scapa Flow obejmuje noclegi na łodzi MV Invincible (o długości 25 m). Obiekt, przystosowany do potrzeb początkujących i zaawansowanych, cechuje się licznymi udogodnieniami. Posiada kompleksowo wyposażone kabiny, prysznice, toalety, kuchnie.

Plan wyprawy jest bardzo intensywny – w jego ramach przewidziano dwa nurkowania na Scapa Flow dziennie. Do istotnych elementów oferty należy gwarancja ubezpieczeniowa, w której zakres wchodzą m.in. pokrycie kosztów związanych z powrotem do kraju. Taka ochrona w razie nieprzewidzianych sytuacji stanowi doskonałe zabezpieczenie.

Czy każdy może nurkować w rejonie Scapa Flow?

Aby zachwycać się podmorskimi widokami, trzeba być w dobrej kondycji fizycznej. Z uwagi na fakt, że rejony w pobliżu Archipelagu Orkadów są bardzo wymagające, poleca się je doświadczonym nurkom. Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z taką formą aktywności, mogą skorzystać z dedykowanych kursów. Warto zapisać się na nie z odpowiednim wyprzedzeniem, by dobrze przygotować się do wyjazdu.

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyjątkowej propozycji wyjazdowej!

Warto wiedzieć

  Lista wypraw w tym kierunku:

  Nie znaleziono produktów, których szukasz.

  ZAPYTAJ O OFERTĘ

  Najbliższe wyprawy

  To cię może zainteresować

  Na blogu

  Sytuacja COVID-19

  W związku z aktualną sytuacją i ogłoszonymi w dniu 13.03.2020 ograniczeniami dotyczącymi ruchu granicznego informujemy, że będziemy zgodnie z ogłoszonymi regulacjami zmieniać wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie wyloty […]

  Zobacz

  Na blogu

  Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2020

  Już dziś, zapraszamy Was na 11. Targi Nurkowe PODWODNA PRZYGODA 2020, na których po raz kolejny będziemy mieli okazję być jednym z wystawców. Targi odbędą się w dniach: 12-15 […]

  Zobacz