Selayar nurkowanie

Spokój, przestrzeń oraz nienaruszone rafy koralowe – nurkowanie na Selayar to bez wątpienia doskonała okazja do przeżycia wspaniałej przygody. Wyspy leżące u stóp Indonezji stanowią nie tylko istny raj dla pasjonatów tej formy aktywności, ale także miejsce pełne fascynujących tradycji i zjawiskowych widoków. Zapraszamy do poznania tego niezwykłego zakątka oraz eksplorowania jego najpiękniejszych miejsc dzięki wyprawie zorganizowanej przez Activtour.

Selayar – nurkowanie stanie się niezapomnianą przygodą

Południowa Indonezja jest miejscem, gdzie przejrzyste morze spotyka się z zielenią bujnych lasów oraz bielą piaszczystych plaż, a podwodny świat bezustannie tętni życiem. W zdecydowanej większości miejsc nurkowych znajdują się ekscytujące drop-offy, wąwozy czy jaskinie, w których przygoda bezustannie czeka na odwiedzających.

Ciekawostki

W kwestii takiej jak nurkowanie Selayar okazuje się obszarem wyjątkowo zasobnym w naturalne skarby, a jednocześnie niezwykle wrażliwym przyrodniczo. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać się na wyprawę z ludźmi, którzy za wartość stawiają sobie poszanowanie i ochronę dziewiczego środowiska. Dokładnie taki cel przyświeca naszej załodze. Równie mocno jak o Twoje zadowolenie z podziwianych miejsc dbamy o utrzymanie tego niezwykłego obszaru w nienaruszonym stanie. Dzięki odpowiedzialnym wyprawom możesz eksplorować wyjątkowe rafy koralowe, położone w objętych ochroną głębinach, pływać razem z barwnymi ławicami ryb, pigmejskimi konikami morskimi, żółwiami, ślimakami, krabami, ośmiornicami czy krewetkami, a nawet… rekinami.

Po tygodniu fascynującego nurkowania zabierzemy Cię do świata zupełnie innej kultury i tradycji w regionie Tana Toraja. Miejsce słynie z nietypowego sposobu podejścia do tajemnicy śmierci – przejście „na tamten świat” uznawane jest tu za święto, które należy hucznie celebrować.

Wyspa Selayar to absolutny, indonezyjski koniec świata… Miejsca gdzie świat makro zderza się z kulą sardynek i rekinami. Miejsce powalające malowniczymi widokami, piaszczystymi plażami a przede wszystkim kipiącą życiem rafą, gdzie w 90% miejsc nurkowych zobaczymy fascynujące drop-offy, do tego zobaczymy wąwozy i jaskinie!! Ogrom twardych korali buduje zrąb rafy, na ścianach gorgonie i czerwone, pomarańczowe, różowe korale miękkie…. Indonezyjskie wody obfitują w ławice dużych ryb, rekiny, płaszczki, tuńczyki, manty, fanatycy makro będą zadowoleni z pigmejskich koników morskich (pigmyseahorse), ślimaków, krewetek, krabów, ośmiornic, węży, sepii. Do miejsc nurkowych wokół Selayar Dive Resort dostęp mają jedynie osoby przebywające w ośrodku, ponieważ jest to obszar chroniony. Zabronione jest tu poławianie ryb, dlatego wody wręcz kipią życiem!! !! Po całym tygodniu penetracji nurkowego świata, zabierzemy Was do innego, magicznego i tajemniczego świata miejsca o nazwie Tana Toraja! W tym indonezyjskim miejscu na Celebesie Południowym, życie toczy się wokół śmierci i aktu odejścia z tego świata. Śmierć jest tu wydarzeniem celebrowanym przez całą społeczność. Hucznie, magicznie i krwawo!!;)Tana Toraja to wyjątkowa dolina, zdecydowanie poza zainteresowaniem turystów z wyspy Bali. Nie ma tu plaż ani turkusowej wody, drogich hotelowych ośrodków i drinków z palemką. Jest natomiast jedna z najbardziej fascynujących tradycji religijnych świata… kult śmierci!:)

Co zawiera cena wyprawy na nurkowanie w Selayar?

Wyjątkowa przygoda z Activtour zaczyna się jeszcze w trakcie podróży na Selayar z indonezyjskiej Biry. Na wyspę zostaniesz przewieziony szybką łodzią, podziwiając po drodze przestwór lazurowego morza i wyłaniające się z oddali majestatyczne wysepki. Oprócz przelotu, transferu z lotniska oraz sprawnego transportu na wyspę zapewniamy także komfortowy nocleg z wyżywieniem w rajskim bungalowie w resorcie Selayar Dive Resort, a przede wszystkim dni pełne nurkowania. Nie musisz się troszczyć o opłaty – cena wyjazdu obejmuje nielimitowane podwodne eksploracje domowej rafy, 2 nurkowania dziennie z łodzi, nocne wyprawy oraz pozwolenia na przebywanie na terenie Parku Narodowego Selayar. Zapewniamy również kompleksową opiekę doświadczonego przewodnika, balast i butle.

Nasza załoga dba o bezpieczeństwo każdego nurka, ale warto pamiętać, że eksploracja indonezyjskich głębin powinna odbywać się wyłącznie przez doświadczone osoby. Aby nurkowanie na Selayar było w pełni bezpieczne, zalecany stopień umiejętności to AOWD/P2 oraz minimum 50 potwierdzonych zalogowań. Zachęcamy do poznania szczegółów oferty, a w razie pytań kontaktu – zawsze chętnie udzielimy odpowiedzi i przedstawimy jeszcze więcej zalet fascynujących wyjazdów na wyspy Morza Celebes.

Warto wiedzieć

Miesiąc
Temperatura powietrza
Temperatura wody
Styczeń
30
29
Luty
30
29
Marzec
31
29
Kwiecień
32
29
Maj
31
29
Czerwiec
30
29
Lipiec
29
29
Sierpień
29
29
Wrzesień
28
29
Październik
30
29
Listopad
30
29
Grudzień
28
29

Lista wypraw w tym kierunku:

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Najbliższe wyprawy

To cię może zainteresować

Na blogu

Ze stron Magazynu Perfect Diver 26- RAJA AMPAT część II Niezwykłe podwodne spotkania

 RAJA AMPAT MOŻNA PODZIELIĆ NA TRZY GŁÓWNE OBSZARY: MISOOL NA POŁUDNIU, CIEŚNINĘ DAMPIER W CENTRUM ORAZ WYSPY WAYAG I KAWE NA PÓŁNOCY. ODKĄD W LATACH 80-TYCH I 90-TYCH […]

Zobacz
SPRAWDŹ