Selayar nurkowanie

Spokój, przestrzeń oraz nienaruszone rafy koralowe – nurkowanie na Selayar to bez wątpienia doskonała okazja do przeżycia wspaniałej przygody. Wyspy leżące u stóp Indonezji stanowią nie tylko istny raj dla pasjonatów tej formy aktywności, ale także miejsce pełne fascynujących tradycji i zjawiskowych widoków. Zapraszamy do poznania tego niezwykłego zakątka oraz eksplorowania jego najpiękniejszych miejsc dzięki wyprawie zorganizowanej przez Activtour.

Selayar – nurkowanie stanie się niezapomnianą przygodą

Południowa Indonezja jest miejscem, gdzie przejrzyste morze spotyka się z zielenią bujnych lasów oraz bielą piaszczystych plaż, a podwodny świat bezustannie tętni życiem. W zdecydowanej większości miejsc nurkowych znajdują się ekscytujące drop-offy, wąwozy czy jaskinie, w których przygoda bezustannie czeka na odwiedzających.

Ciekawostki

W kwestii takiej jak nurkowanie Selayar okazuje się obszarem wyjątkowo zasobnym w naturalne skarby, a jednocześnie niezwykle wrażliwym przyrodniczo. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać się na wyprawę z ludźmi, którzy za wartość stawiają sobie poszanowanie i ochronę dziewiczego środowiska. Dokładnie taki cel przyświeca naszej załodze. Równie mocno jak o Twoje zadowolenie z podziwianych miejsc dbamy o utrzymanie tego niezwykłego obszaru w nienaruszonym stanie. Dzięki odpowiedzialnym wyprawom możesz eksplorować wyjątkowe rafy koralowe, położone w objętych ochroną głębinach, pływać razem z barwnymi ławicami ryb, pigmejskimi konikami morskimi, żółwiami, ślimakami, krabami, ośmiornicami czy krewetkami, a nawet… rekinami.

Po tygodniu fascynującego nurkowania zabierzemy Cię do świata zupełnie innej kultury i tradycji w regionie Tana Toraja. Miejsce słynie z nietypowego sposobu podejścia do tajemnicy śmierci – przejście „na tamten świat” uznawane jest tu za święto, które należy hucznie celebrować.

Wyspa Selayar to absolutny, indonezyjski koniec świata… Miejsca gdzie świat makro zderza się z kulą sardynek i rekinami. Miejsce powalające malowniczymi widokami, piaszczystymi plażami a przede wszystkim kipiącą życiem rafą, gdzie w 90% miejsc nurkowych zobaczymy fascynujące drop-offy, do tego zobaczymy wąwozy i jaskinie!! Ogrom twardych korali buduje zrąb rafy, na ścianach gorgonie i czerwone, pomarańczowe, różowe korale miękkie…. Indonezyjskie wody obfitują w ławice dużych ryb, rekiny, płaszczki, tuńczyki, manty, fanatycy makro będą zadowoleni z pigmejskich koników morskich (pigmyseahorse), ślimaków, krewetek, krabów, ośmiornic, węży, sepii. Do miejsc nurkowych wokół Selayar Dive Resort dostęp mają jedynie osoby przebywające w ośrodku, ponieważ jest to obszar chroniony. Zabronione jest tu poławianie ryb, dlatego wody wręcz kipią życiem!! !! Po całym tygodniu penetracji nurkowego świata, zabierzemy Was do innego, magicznego i tajemniczego świata miejsca o nazwie Tana Toraja! W tym indonezyjskim miejscu na Celebesie Południowym, życie toczy się wokół śmierci i aktu odejścia z tego świata. Śmierć jest tu wydarzeniem celebrowanym przez całą społeczność. Hucznie, magicznie i krwawo!!;)Tana Toraja to wyjątkowa dolina, zdecydowanie poza zainteresowaniem turystów z wyspy Bali. Nie ma tu plaż ani turkusowej wody, drogich hotelowych ośrodków i drinków z palemką. Jest natomiast jedna z najbardziej fascynujących tradycji religijnych świata… kult śmierci!:)

Co zawiera cena wyprawy na nurkowanie w Selayar?

Wyjątkowa przygoda z Activtour zaczyna się jeszcze w trakcie podróży na Selayar z indonezyjskiej Biry. Na wyspę zostaniesz przewieziony szybką łodzią, podziwiając po drodze przestwór lazurowego morza i wyłaniające się z oddali majestatyczne wysepki. Oprócz przelotu, transferu z lotniska oraz sprawnego transportu na wyspę zapewniamy także komfortowy nocleg z wyżywieniem w rajskim bungalowie w resorcie Selayar Dive Resort, a przede wszystkim dni pełne nurkowania. Nie musisz się troszczyć o opłaty – cena wyjazdu obejmuje nielimitowane podwodne eksploracje domowej rafy, 2 nurkowania dziennie z łodzi, nocne wyprawy oraz pozwolenia na przebywanie na terenie Parku Narodowego Selayar. Zapewniamy również kompleksową opiekę doświadczonego przewodnika, balast i butle.

Nasza załoga dba o bezpieczeństwo każdego nurka, ale warto pamiętać, że eksploracja indonezyjskich głębin powinna odbywać się wyłącznie przez doświadczone osoby. Aby nurkowanie na Selayar było w pełni bezpieczne, zalecany stopień umiejętności to AOWD/P2 oraz minimum 50 potwierdzonych zalogowań. Zachęcamy do poznania szczegółów oferty, a w razie pytań kontaktu – zawsze chętnie udzielimy odpowiedzi i przedstawimy jeszcze więcej zalet fascynujących wyjazdów na wyspy Morza Celebes.

Warto wiedzieć

  Lista wypraw w tym kierunku:

  • Data: 27/11/2020 - 12/12/2020

   Selayar – Morze Celebes

   Wyspa Selayar to absolutny, indonezyjski koniec świata… Miejsce powalające malowniczymi widokami, piaszczystymi plażami a przede wszystkim kipiącą życiem rafą, gdzie w 90% miejsc nurkowych zobaczymy fascynujące drop-offy, do tego zobaczymy wąwozy i jaskinie!! Ogrom twardych korali buduje zrąb rafy, na...
   13990 PLN
   SPRAWDŹ

  Najbliższe wyprawy

  To cię może zainteresować

  Na blogu

  Sytuacja COVID-19

  W związku z aktualną sytuacją i ogłoszonymi w dniu 13.03.2020 ograniczeniami dotyczącymi ruchu granicznego informujemy, że będziemy zgodnie z ogłoszonymi regulacjami zmieniać wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie wyloty […]

  Zobacz

  Na blogu

  Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2020

  Już dziś, zapraszamy Was na 11. Targi Nurkowe PODWODNA PRZYGODA 2020, na których po raz kolejny będziemy mieli okazję być jednym z wystawców. Targi odbędą się w dniach: 12-15 […]

  Zobacz