Australia nurkowanie

Warto wybrać, ponieważ:
 • Spektakularne ściany, ławice ryb, mątwy, tropikalne ryby oraz rekiny w akcji!
 • Trasa 240km przez Ribbon i Osprey Reef, Cod Hole i Morze Koralowe
 • Doskonała łódź nurkowa, także dla wymagających klientów
 • Gigantyczne graniki („Patato Cod”) – wizytówka nurkowań w Australii
 • Zachwycające ogrody miękkich i twardych koralowców
 • Jeden z najbardziej niezwykłych ekosystemów na świecie !
 • Wycieczka lądowa po wyspie Lizard Island
 • Przystanek i zwiedzanie najsłynniejszych atrakcji Sydney
ZAPYTAJ O OFERTĘ

Australia – dla jednych najmniejszy kontynent, dla innych największa wyspa na świecie. Przede wszystkim to cuda natury, tereny bardzo urozmaicone geograficznie, z niezwykłymi miejscami, gdzie wśród cudownej flory i fauny czas biegnie wolniej, a ludzie są zadowoleni i uśmiechnięci.Klejnotem wybrzeża stanu Qeensland jest największy na Ziemi wytwór żywych organizmów, a jego budowniczymi są koralowce. Niezapomniana wyprawa do najciekawszych miejsc nurkowych Wielkiej Rafy Barierowej. Nurkowanie w Australii jest najlepsze z pokładu łodzi, w ramach safari nurkowego które łączy to co najlepsze z Ribbon Reefs i Morza Koralowego. Atrakcyjna dla nurków, którzy chcieliby zachwycić się wielobarwnymi ogrodami koralowymi, przepłynąć się ramię w ramię z wielkimi australijskimi Giant Potato Cod, dać się ponieść w prądzie wzdłuż koralowych ścian z 1000m drop off’em oraz spróbować nakarmić rekina! Oprócz tego czekają na Was: nurkowania w niezwykle przejrzystej wodzie przy stromych ścianach pokrytych koralami, ekscytujące nurkowania z rekinami w Morzu Koralowym, imponujące zróżnicowanie ryb i korali, niesamowita bioróżnorodność życia wodnego, ławice barracud i trevally w Morzu Koralowym. Nurkowanie Australia – to jest właśnie to!

Ciekawostki

Wybierając się na nurkowanie do Australii zapoznaj się z podstawowymi informacjami

Ciekawostki:

 • Ponad 85% Australijczyków mieszka w odległości 50 km od wybrzeża.
 • Największa na świecie rafa koralowa, położona wzdłuż północno-wschodnich wybrzeży Australii, na Morzu Koralowym. Jest to największa na Ziemi pojedyncza struktura wytworzona przez organizmy żywe, widoczna z kosmosu jako biała smuga na tle błękitnego oceanu.
 • Pierwszą policję w Australii tworzyły osoby skazane, które najlepiej się zachowywały.
 • Gina Rinehart, najbogatsza kobieta Australii, co pół godziny zarabia 1 milion dolarów, czyli 598 dolarów na sekundę.
 • Australia ma najwyższe ceny energii elektrycznej na świecie.
 • W 1880 roku Melbourne było najbogatszym miastem na świecie.
 • Australia była drugim krajem na świecie, który zezwolił kobietom na głosowanie (Nowa Zelandia była pierwsza).
 • Przed przyjazdem tutaj człowieka, Australia była domem dla megafauny: można było tutaj spotkać trzy metrowe kangury.
 • W 1856 r. kamieniarze podjęli działania mające na celu zapewnienie standardu 8 godzinnych dni roboczych, które później zostały uznane na całym świecie
 • Melbourne ma największą na świecie liczbę mieszkańców pochodzących z Grecji która mieszka poza Grecją.
 • Kraj ten był jednym z członków założycieli Organizacji Narodów Zjednoczonych.
 • Najstarszą na świecie kopalinę skamieniałości, która liczy około 3,4 miliarda lat, znajduje się w Australii.
 • Australijczycy wydają więcej pieniędzy na hazard niż jakikolwiek inny kraj.
 • Melbourne jest uważana za stolicę sportową świata.
 • Australia ma 33 razy więcej owiec niż ludzi.
 • Hymnem narodowym Australii do 1984 roku był „God Save The King/Queen”.
 • Alpy australijskie mają większe opady śniegu niż Szwajcaria.
 • Australia zajmuje drugie miejsce w rankingu Indeksu Rozwoju Społecznego (średnia długość życia, dochody i wykształcenie).
 • W Australii meduzy zabiły więcej ludzi niż żarłacze, rekiny i krokodyle razem wzięte.
 • Tasmania ma najczystsze powietrze na świecie.

Australia dla jednych najmniejszy kontynent, dla innych największa wyspa na świecie. Przede wszystkim to cuda natury: najpiękniejsze plaże, majestatyczne góry, tropikalne lasy deszczowe i lasy eukaliptusowe, pustynie, wysokie wodospady, turkusowe jeziora i liczne parki narodowe. Niespotykane endemiczne rośliny i zwierzęta: kangury, koala, wombaty, kolczatki, dziobaki, dingo, najpiękniejsza rafa koralowa, najstarsza na świecie grupa etniczna Aborygeni – rdzenni mieszkańcy Australii. To tereny bardzo urozmaicone geograficznie, z niezwykłymi miejscami, gdzie wśród cudownej flory i fauny czas biegnie wolniej, a ludzie są zadowoleni i uśmiechnięci. Rdzenni mieszkańcy Australii – Aborygeni, przybyli na kontynent ponad 50 tys. lat temu z azjatyckich archipelagów na tratwach i niewielkich łódkach. Pierwszymi Europejczykami, którzy dotarli do jej brzegów na początku XVI wieku byli Holendrzy. Jednak oficjalnie Australia została odkryta dopiero wiek później – w 1770 roku przez brytyjskiego żeglarza, kapitana James’a Cook’a. Nowe tereny zostały przyłączone do Imperium Brytyjskiego i nazwane Nową Południową Walią. Wkrótce rozpoczęła się zsyłka brytyjskich więźniów dająca początek nowemu, odrębnemu narodowi. Wraz z napływem nowej ludności pogarszała się sytuacja Aborygenów, którym odbierano ziemie, pozbawiano praw, a nawet dzieci. Mimo tak burzliwych początków, Australia dzisiaj jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie, a także należy do najbogatszych państw świata.

Praktyczne informacje:

Zdrowie

Poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia turystów mogą być jadowite węże i pająki (dotyczy to przede wszystkim osób podróżujących po buszu lub pustyni). Opieka medyczna jest jednak dobrze przygotowana na leczenie skutków ukąszeń. Dostęp do opieki medycznej jest łatwy. Doba w szpitalu kosztuje ok. 800 AUD. Koszt standardowej wizyty lekarskiej wynosi ok. 80 AUD.

Podróżowanie po kraju

W niektórych stanach dostęp do terytoriów zamieszkiwanych przez Aborygenów wymaga uzyskania specjalnego zezwolenia. Ze względu na zróżnicowane warunki pogodowe w różnych częściach Australii, zaleca się sprawdzenie ostrzeżeń pogodowych przed podróżą: www.bom.gov.auwww.emergency.nsw.gov.auwww.ses.vic.gov.au.

Przepisy prawne

Władze australijskie przewidują wysokie kary więzienia (łącznie z dożywociem) za posiadanie narkotyków i obrót nimi.

Przydatne informacje

W Australii akceptowane są karty kredytowe wszystkich większych banków działających na świecie.

Należy bezwzględnie stosować się do wszelkich zaleceń umieszczonych na tablicach, które ostrzegają przed niebezpiecznymi drapieżnikami (krokodyle, rekiny, meduzy) i innego rodzaju zagrożeniami dla zdrowia i życia.

Warto wiedzieć

 • Waluta: Walutą w Australii jest dolar australijski (AUD). 1 Dolar = 100 Centów.
 • Język: Językiem urzędowym jest język angielski. Australijczycy posługują się ponad 200 różnymi językami i dialektami, w tym 45 językami tubylczymi. Poza angielskim, najczęściej używanymi językami są: włoski, grecki, arabski, wietnamski i mandaryński.
 • Czas lokalny: Australia jest podzielona na 3 strefy czasowe, w zależności od pory roku należy dodać od 7 do 10 godzin w stosunku do czasu polskiego. Podróżując z Polski przesuwamy wskazówki zegara o 10 godzin do przodu – Sydney (GMT+11) oraz Ciarns o 9 godzin (GMT+10) - w czasie zimowym.
 • Zdrowie: Nie ma wymogu szczepień ochronnych
 • Elektryczność: W Australii oraz na pokładzie łodzi Spirit of Freedom 240 V; 50 Hz. Wtyczka z trzema płaskimi bolcami, konwertery ogólnie dostępne.

Planując nurkowanie w Australii poznaj warunki pogodowe i najlepszy termin na wyjazd

Pory roku są odwrotne w stosunku do półkuli północnej – lato jest zimą, a zima latem.

Australia zajmuje bardzo duży obszar, jest bardzo zróżnicowana zarówno pod względem ukształtowania krajobrazu, jak i pod względem klimatycznym. Skutkuje to tym, że Australia praktycznie przez cały rok jest dobrym miejscem na spędzenie wakacji. Wyróżnia się tu 4 pory roku: lato (grudzień- luty), jesień (marzec- maj), zima (czerwiec- sierpień), wiosna (wrzesień- listopad). Pory roku jednak różnią się znacznie pomiędzy poszczególnymi częściami kraju.

Północ, Północny Wschód oraz Zachód Australii należą do najcieplejszych regionów. Tu lato trwa prawie cały rok, temperatury są wysokie, a opady występują sporadycznie. Północ, w szczególności okolice Darwin charakteryzuje się wysoką wilgotnością powietrza, która w połączeniu z ponad 30- stopniowymi temperaturami staje się nieznośna. Tu także pojawiają się silne burze i cyklony. Północny- Wschód i Zachód są najczęściej wybieranymi miejscami wypoczynkowymi, tu pogoda przez większość roku jest ładna, temperatury wysokie i mniejsze opady niż w innych częściach kraju.

Najcieplejszym regionem jest pustynna środkowa Australia. Tu temperatury są bardzo wysokie, Powietrze jest bardzo suche. Opady występują sporadycznie. Południe, Południowy Wschód i Zachód charakteryzują się bardzo zmienną pogodą. Jednego dnia może być piękne słońce, następnego wielka ulewa i nagły spadek temperatury. Tu można wyróżnić poszczególne pory roku, w szczególności chłodną, deszczową zimę, oraz upalne lato. Zima temperatura spada do ok. 12 stopni, opady oraz wilgotność powietrza są wysokie. Latem temperatury sięgają nawet 40 stopni. Występują wtedy gwałtowne burze.

Miesiąc
Temperatura powietrza
Temperatura wody
Styczeń
31
29
Luty
31
27
Marzec
31
27
Kwiecień
29
27
Maj
28
26
Czerwiec
26
26
Lipiec
26
22
Sierpień
27
22
Wrzesień
28
23
Październik
29
26
Listopad
31
27
Grudzień
31
28

Pakując się na nurkowanie w Australii zerknij na nasze wskazówki. Może się przydadzą:

Głębokość: max. 40m

Widoczność: od 5m przy brzegu do 40m na otwartych wodach

Średnia temperatura wody: 27°C

Prądy: dosyć silne

Wielka Rafa Koralowa, widoczna z kosmosu i rozciągająca się wzdłuż połowy wschodniego wybrzeża Australii, jest miejscem życia niewiarygodnie różnorodnej fauny morskiej. Począwszy od chłodniejszych wód na południu, a skończywszy na cieplejszych wodach północnej części rafy występuje tam około 1.500 gatunków ryb, a także ponad 400 gatunków koralowców.

Dla wielu miłośników wodnych szaleństw Australia od lat uchodzi za raj na Ziemi. Możliwość podwodnego zwiedzania Wielkiej Rafy Barierowej, nurkowanie na Cod Hole w towarzystwie 60-kilogramowych dorszy czy szansa zobaczenia rekinów w akcji to tylko niektóre atrakcje tego magicznego obszaru. Kontynent może pochwalić się jednym z najbardziej niepowtarzalnych ekosystemów na świecie. Jeśli poszukujesz idealnego miejsca na nurkowanie Australia z ogromem niepowtarzalnych widoków i podmorskich atrakcji będzie najlepszym możliwym wyborem. Mnogość egzotycznych gatunków ryb oraz zwierząt w połączeniu z unikatowym charakterem podwodnej flory robi wrażenie nawet na najbardziej doświadczonych weteranach nurkowania.

Jedną z największych atrakcji dla miłośników podwodnych eskapad u wybrzeży Australii jest możliwość podziwiania rekinów w akcji. Jeśli chcesz poczuć dreszczyk emocji, gdy w odległości metra od Ciebie przepływa rekin tygrysi lub ogromny żarłacz czarnopłetwy, koniecznie rezerwuj wyjazd w najbliższym odpowiadającym Ci terminie! Nurkowanie w Australii to bez wątpienia jedno z najbardziej emocjonujących, ekstremalnych doznań, które może przeżyć współczesny turysta, żądny mocnych wrażeń.

SPRZĘT:

Pianka: 3-5mm  długa.

Zawory do butli: DIN/INT

Płetwy:  kaloszowe lub paskowe

Sprzęt nurkowy / wypożyczanie: Radzimy zabrać na wyjazd własny sprzęt nurkowy. Istnieje możliwość wypożyczenia poszczególnych elementów na miejscu, jednak należy zgłosić to organizatorowi z wyprzedzeniem, najpóźniej na 10 dni przed wyjazdem.

Każdy nurek musi posiadać komputer nurkowy!

BEZPIECZEŃSTWO:

Przed każdym nurkowanie prowadzona jest odprawa zapoznająca z miejscem nurkowym.

Komora dekompresyjna: Brisbane, Fremantle, Sydney, Townsville

Odpowiedzialność: przed rozpoczęciem safari nurkowań należy podpisać tzw. waiver, czyli dokument potwierdzający przyjęcie na siebie odpowiedzialności za nurkowania, oświadczenie co do stanu zdrowia oraz umiejętności. Jest to powszechnie stosowana praktyka!

Nurkowanie sprawdzające: (1-go dnia), jest obowiązkowe dla wszystkich uczestników.

Maksymalna dozwolona głębokość nurkowania to: 18 m dla OWD i 30 m dla AOWD.

Zakaz nurkowań dekompresyjnych!

Lista wypraw w tym kierunku:

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Najbliższe wyprawy

To cię może zainteresować

Na blogu

Ze stron Magazynu Perfect Diver 26- RAJA AMPAT część II Niezwykłe podwodne spotkania

 RAJA AMPAT MOŻNA PODZIELIĆ NA TRZY GŁÓWNE OBSZARY: MISOOL NA POŁUDNIU, CIEŚNINĘ DAMPIER W CENTRUM ORAZ WYSPY WAYAG I KAWE NA PÓŁNOCY. ODKĄD W LATACH 80-TYCH I 90-TYCH […]

Zobacz
SPRAWDŹ