Socorro nurkowanie

Warto wybrać, ponieważ:
 • 7 gatunków rekinów, w tym wielorybie i młoty!!
 • Olbrzymie manty o rozpiętosci 22 stóp!
 • Niezapomniane safari na fantastycznej łodzi!
 • Okazja do zobaczenia delfina butlonosego!
ZAPYTAJ O OFERTĘ

Archipelag Revillagigedos, znany bardziej pod nazwą Socorro leży na Oceanie Spokojnym, około 250 mil na południe od miasta Cabo San Lucas na półwyspie Baja. Wyspy porównywane są do Galapagos i Cocos Islands na Costa Rica ze względu na możliwość spotkania się tutaj z dużymi zwierzętami.
Archipelag tworzą 4 wyspy: San Benedicto Island, Socorro Island, Roca Partida i Clarion. Są one dzikie, nieprzewidywalne, i bardzo odległe, i słyną z bliskich spotkań z olbrzymimi mantami, których rozpiętość skrzydeł dochodzi do 22 stóp. Poza tymi zwierzętami, okolice wysp zamieszkiwane są przez przeróżne gatunki rekinów: młotów, white tips, silver tips, silk, dusky, rekiny Gapagos, i okazyjnie rekiny tygrysie. Bywa, że podczas jednego nurkowania zobaczyć można siedem gatunków tych drapieżników. W miesiącach listopad – grudzień oraz kwiecień – maj w okolice archipelagu przypływają rekiny wielorybie.
Nie sposób również nie spotkać się z delfinem butlonosym między styczniem a marcem, a równie częstym gościem są tutaj humbaki, które rozpoznają naszą łódź i podpływają do niej bardzo blisko, tak samo jak tuńczyki, solandry i gatunki endemiczne spotykane tylko w tych rejonach.

Jeśli są Państwo spragnieni nurów w Oceania Spokojnym, aby podziwiać niezliczone gatunki fauny i flory, zapraszamy do zapoznania się z ofertą safari na łodzi Solmar V (szczegóły w menu po prawej stronie).

Ciekawostki

Poniżej przedstawiamy niezbędne informacje jakie warto poznać przed podróżą nie tylko nurkową na Socorro.


Wyspy Socorro to mało znany w Europie rejon nurkowy. Wśród lokalnych nurków nazywane są często „meksykańskim Galapagos”. Nie jest to przypadkowe porównanie, ponieważ słyną one z bardzo częstych spotkań z „dużym zwierzem”.

W 1957 r. założono na Socorro bazę morską oraz zasadzono drzewa. Po przybyciu na wyspę zastano ponad 8 tys. owiec, które są pozostałością po tymczasowym osadnictwie australijskim z połowy XIX w.
Archipelag Revillagigedo obfituje m.in. w złoża siarki, guano a także w bogate łowiska rybne.

Ze względu na to, że wyspy są uznane za rezerwat biosfery, zabronione jest używanie rękawic, noży, latarek. Nie odbywają się tu również nurkowania nocne.

Warto wiedzieć

 • Czas lokalny: UTC/GMT -7 godzin
 • Język: Językiem narodowym jest hiszpański. Na pokładzie Solmar można porozumieć się w języku angielskim.
 • Wiza/Paszport: Wymaganym dokumentem przy wjeździe do Meksyku (wyspy Socorro) jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Przy przejściach lądowych pobierana jest opłata graniczna w wysokosci 30 USD. Paszport, który trzeba okazać na lotnisku, musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Na lotnisku turysta dostaje tymczasową wizę meksykańską.
 • Zdrowie: Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe.
 • Opłata lotniskowa: Istnieje opłata przy przekraczaniu granicy w wysokości ok 30 USD (zarówno przy wjeździe jak i wyjeździe). Opłata nie jest pobierana na lotniskach dlatego że jest ukryta w cenie przelotu.
 • Elektryczność: 110V. Wymagany jest adapter do amerykańskiego typu kontaktu.
 • Dodatkowo: Aby dostać się na wyspy Socorro, trzeba dolecieć do meksykańskiego miasta San Jose del Cabo, położonego na południowym krańcu Półwyspu Kalifornijskiego. Lot w dwie strony z Polski ( zwykle z 2 przesiadkami) to koszt ok. 4 400 zł. Przelot w 1 stronę zajmuje ok. 19 godzin. Paszport, który trzeba okazać na lotnisku, musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Na lotnisku turysta dostaje tymczasową wizę meksykańską. Jeśli przylot następuje w tym samym dniu co wypłynięcie łodzi SolmarV na safari nurkowe, należy mieć na uwadze, że przylecieć trzeba najpóźniej o godzinie 13.00. Jeśłi samolot ląduje później, należy przylecieć 1 dzień wcześniej i przenocować w hotelu.

Przy planowaniu wyjazdu na wyspę Socorro, warto poznać lokalne warunki pogodowe oraz sugerowany najlepszy termin na wyprawę nurkową.


Pory roku: Na wyspach Socorro panuje klimat tropikalny, również z niewielką ilością opadów. Temperatura na wyspach Socorro to 24şC w styczniu aż do 35şC w sierpniu

Temperatura wody: Temperatura wody: 21° – 23°C od stycznia do marca; 24° – 27°C od kwietnia do czerwca.

Nurkowanie Socorro: Nurkowania wokół Socorro odbywają się tylko od listopada do maja. W tym czasie liczne manty i rekiny nawiedzają wody wokół archipelagu. Temperatura wody wynosi 24 – 26°C ale w lutym i marcu spada do 22 – 23°C. W tym czasie przypływają w rejon Socorro humbaki i ławice delfinów. W listopadzie i grudniu a także kwietniu i maju są bardzo duże szanse na spotkanie z rekinami wielorybimi. Przez caly sezon od polowy stycznia do polowy czerwca Socorro jest niesamowitym miejscem na nurkowanie i caly czas można tam spotkac mnóstwo dużych ryb, w tym: grupy Hammerheads, White Tip Sharks, Silver Tip Sharks, Galapagos Sharks, delfinów butlonosych oraz tuńczyków, a także Wahoo i okazyjnie Tiger Sharks.Humbaki odwiedzają Wyspy Socorro podczas zimowych miesięcy, od grudnia do marca. Jest to wspaniały czas, aby usłyszeć podwodne śpiewy godowe samców.

Miesiąc
Temperatura powietrza
Temperatura wody
Styczeń
21
22
Luty
23
21
Marzec
25
21
Kwiecień
27
23
Maj
26
23
Czerwiec
22
23
Lipiec
22
24
Sierpień
22
25
Wrzesień
21
24
Październik
21
24
Listopad
20
24
Grudzień
21
24

Przed wyprawą nurkową na Socorro warto poznać informację nurkowe dotyczące sprzętu, miejsc nurkowych oraz bezpieczeństwa.


Głębokość: 10-30m.

Widoczność: 15-35m.

Średnia temperatura wody: 21 – 26°C.

Prądy: średnie ale mogą być silne.

Morze Corteza (Zatoka Kalifornijska) oferuje, tak jak Wyspy Socorro, wspaniałe nurkowania. Mimo, że miejsca nurkowe nie mogą urzec ilością kolorów raf tropikalnych, szczycą się one różnorodnością gatunków ryb i spotkania z wielkimi rybami. Miejsca nurkowe jak na przykład El Bajo Seamount z ławicami rekinów młotów, Los Islotes z koloniami lwów morskich i manty na La Reina to atrakcje dla niejednego nurka.Nurkowanie na Morzu Corteza zaskakuje coraz to czymś nowym w każdej porze roku. Od grudnia do marca istnieje szansa spotkania Buckelwale lub orek. Od sierpnia po października można oglądać rekiny wielorybie i manty Wyspy Socorro to najlepsze nurkowania z wielkimi rybami na całym Meksyku. Ze względu na to, że nie jest osłonięty, nurkowanie możliwe jest tylko w okresie miedzy listopadem a majem. Jest tam wiele gatunków rekinów, jak na przykład wielkie ławice rekinów- młotów, jak również wielkich pacyficznych mant. Fiszbiny najłatwiej spotkać w okresie od lutego do kwietnia. Oprócz wielkich ryb występują tam również ławice makreli.

Nurkowanie w pobliżu Roca Partida nie należy do łatwych. Silne prądy często uniemożliwiają dłuższe utrzymanie się na tej samej głębokości. Również fotografowanie jest utrudnione – występujące tam
zwierzęta raczej zachowują duży dystans. Mimo tych trudności miejsce to należy do ekscytujących, obfitujących w liczne wrażenia. Oprócz rekinów i mant spotykanych tu regularnie, widuje się również humbaki
oraz rekiny wielorybie. Pojawiają się z reguły w najmniej oczekiwanym momencie.

Jest tu wiele gatunków rekinów, tak jak na przykład duże ławice rekinów młotów oraz często spotykane manty. W pobliżu San Benedicto można obserwować manty z bliska. Od lutego do kwietnia napotkać można humbaki. Miejsca nurkowe oferują ciekawe podwodne formacje schodzące w głębiny, jednak rzadko są one pokryte roślinnością. Tak samo jest w morzu Corteza. Tam jednak oszałamia wielość ryb i duże ryby.

To właśnie manty przyczyniły się do sławy Wysp Socorro. Wyspą, wokół której zbierają się najczęściej jest San Benedicto. To magiczne miejsce nurkowe, zwane jest „kotłem”.
Więcej niż pół tuzina mant odwiedza ten szczyt regularnie. Tutejsze manty są najbardziej przyjazne na świecie, wydają się cieszyć się obecnością ludzi. Jeśli chcesz naprawdę doświadczyć magii manta, to jest to wyjątkowe  naprawdę wyjątkowe miejsce, w którym możesz to zrobić.

Humbaki odwiedzają Wyspy Socorro podczas zimowych miesięcy, od grudnia do marca. Jest to wspaniały czas, aby usłyszeć podwodne śpiewy godowe samców.

SPRZĘT:

Pianka: z powodu dosyć chłodnej wody przydatna będzie pianka o grubości 7 mm i kaptur.

Zawory do butli:  INT

BEZPIECZEŃSTWO:

Ubezpiecznie: Zalecamy ubezpieczenie od utraty lub uszkodzenia bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży, łącznie z awaryjnym lotem do domu. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia obejmujące wypadek nurkowy (np. DAN).

Komora dekompresyjna:  na wyspie Socorro nie ma komory dekompresyjnej. Najbliższa znajduje się na lądzie w Cabo San Lucas.

Lista wypraw w tym kierunku:

 • Data: 20.01.2025 - 01.02.2025

  SOCORRO Archipelag Revillagigedos

  Archipelag Revillagigedos, na który składają się cztery powulkaniczne wyspy: słynna Socorro, San Benedicto, Roca Partida oraz Clarion położony jest na odludnym zakątku Oceanu Spokojnego, około 450 kilometrów od meksykańskiego półwyspu Baja. To właśnie tutaj przeniesiemy się do prawdziwego raju dla...
  4.900,00 USD + 8.500,00 PLN
  SPRAWDŹ

Najbliższe wyprawy

To cię może zainteresować

Na blogu

Ze stron Magazynu Perfect Diver 26- RAJA AMPAT część II Niezwykłe podwodne spotkania

 RAJA AMPAT MOŻNA PODZIELIĆ NA TRZY GŁÓWNE OBSZARY: MISOOL NA POŁUDNIU, CIEŚNINĘ DAMPIER W CENTRUM ORAZ WYSPY WAYAG I KAWE NA PÓŁNOCY. ODKĄD W LATACH 80-TYCH I 90-TYCH […]

Zobacz
SPRAWDŹ