Raja Ampat nurkowanie

Nurkowanie daje możliwość odkrycia podwodnego świata, który wciąż pozostaje niezbadany i za każdym razem zachwyca swoim pięknem. Jest to nasza największa pasja, dlatego bezustannie poszukujemy nowych regionów obfitujących w rzadkie gatunki ryb, koralowców czy mięczaków. Z tego powodu wiemy, że trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na przeżycie niesamowitych przygód pod wodą niż nurkowanie na Raja Ampat. Wspomniane wyspy to jeden z najpiękniejszych archipelagów świata, który w 2002 roku został wpisany na listę UNESCO. Czy wiesz, co sprawia, że to miejsce jest aż tak wyjątkowe?

Ciekawostki

Nurkowanie na Raja Ampat nigdy nie wygląda tak samo

Życie podwodne na Raja Ampat charakteryzuje się tak dużym zróżnicowaniem, że nawet nurkując w tym samym regionie nieskończenie wiele razy, można wciąż mieć wrażenie, jakby przebywało się w zupełnie nowym miejscu. Dzieje się tak, ponieważ występuje tam mnóstwo gatunków ryb, korali, krewetek oraz ssaków morskich. Ponadto jeśli chodzi o nurkowanie Raja Ampat słynie z wielu dokonań. W tym regionie najczęściej padają rekordy ilości różnych rodzajów raf i gatunków ryb widzianych podczas jednego nurkowania. Woda przyciąga wzrok za sprawą niezwykłej przejrzystości, a krajobrazy rozciągające się wokół pozwalają uwierzyć, że przebywa się w prawdziwym raju.
Mimo to nurkując na Raja Ampat, nie spotka się zbyt wielu osób. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest cena. Kłopotliwa bywa też sama podróż, która wymaga bardzo dobrej organizacji. Dlatego w Activtour dzięki dużemu doświadczeniu wiemy, w jaki sposób zaaranżować wyprawę, aby uczestnicy czuli się bezpiecznie. Dbamy także o to, by cena podróży nie nadwyrężała zbytnio budżetu. To sprawia, że wracając z nurkowania na Raja Ampat, można już planować kolejne wyprawy i uniknąć tym samym smutku spowodowanego koniecznością powrotu do rzeczywistości.

Kiedy jest najlepsza pora roku na nurkowanie na Raja Ampat?

Pogoda na Raja Ampat jest bardzo ładna przez cały rok, ale mimo to podczas niektórych miesięcy część resortów nurkowych pozostaje zamknięta. Dzieje się tak za sprawą pory wietrznej, która wzmaga i tak już silne prądy morskie. Dlatego jeśli chodzi o nurkowanie Raja Ampat to miejsce dla bardziej doświadczonych nurków. Z tego powodu przed wyruszeniem w podróż podajemy, jakich kwalifikacji wymagamy od osób, które chciałyby skorzystać z naszej oferty. Mimo że zawsze zapewniamy opiekę lokalnego przewodnika nurkowego, doświadczenie stanowi często najważniejszą sprawę, która zwiększa bezpieczeństwo podczas przebywania pod wodą.

Pora wietrzna na Raja Ampat trwa zazwyczaj od czerwca do sierpnia. Z kolei od października rozpoczyna się najlepszy czas na nurkowanie. Woda jest wówczas bardzo przejrzysta, a jej temperatura waha się w okolicach 26-30°C. Dlatego warto też dobrać odpowiednią piankę do nurkowania. W marcu zwiększa się ilość planktonu, który nieco pogarsza widoczność, ale przyciąga wiele różnych gatunków ryb. Z tego powodu jeśli komuś zależy przede wszystkim na lepszym poznaniu wodnego ekosystemu, wiosna bywa najlepszą porą na nurkowanie na Raja Ampat.

Raja Ampat nurkowanie – jakie miejsca warto odwiedzić?

Jedną z najbardziej popularnych lokalizacji wśród nurków w regionie Raja Ampat jest Manta Sandy. W tym miejscu często można spotkać przepiękne manty, zwane także diabłami morskimi, które zachwycają swoją wielkością i z pewnością nie mają zbyt wiele wspólnego z żadnym złem. Mimo że osiągają szerokość około 7 metrów i ważą 2 tony, są bardzo łagodnymi stworzeniami. Spotkanie mant w ich naturalnym środowisku pozostaje przeżyciem, o którym nie da się szybko zapomnieć. Niektóre z nich uwielbiają bawić się bąbelkami wytwarzanymi przez aparaty do oddychania. Dlatego jeśli ktoś chce odwiedzić Raja Ampat nurkowanie w Manta Sandy to obowiązkowy punkt na planie wycieczki.

Cape Kri to kolejne niezwykłe miejsce na Raja Ampat. Życie podwodne w tym regionie jest bardzo zróżnicowane. Podczas jednego nurkowania można zobaczyć setki przepięknych gatunków ryb oraz koralowców. Z tego powodu większość nurków z ochotą wraca w tę lokalizację i za każdym razem dziwi się, kiedy podwodny świat wygląda zupełnie inaczej niż za pierwszym razem. W okolicach Cape Kri trudno trafić dwa razy na te same ryby. Dlatego każdy, kto tu zanurkuje, zyskuje pewność, że jest to jedyna okazja, aby podziwiać to, co go otacza.

Warto wiedzieć

  Lista wypraw w tym kierunku:

  • Data: 16/11/2020 - 28/11/2020

   Raja Ampat oraz wyspa Misool

   Raja Ampat… nurkowy Everest! Miejsce z największą bioróżnorodnością na Ziemi nieustannie zachwyca!!Archipelag Raja Ampat położony w zachodniej części indonezyjskiej Papui (Iran Jaya), składa się z czterech głównych wysp: Waigeo, Misool, Salawati, Batanta i ponad tysiąca wysepek o charakterze krasowym, które...
   16390 PLN
   SPRAWDŹ

  Najbliższe wyprawy

  To cię może zainteresować

  Na blogu

  Sytuacja COVID-19

  W związku z aktualną sytuacją i ogłoszonymi w dniu 13.03.2020 ograniczeniami dotyczącymi ruchu granicznego informujemy, że będziemy zgodnie z ogłoszonymi regulacjami zmieniać wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie wyloty […]

  Zobacz

  Na blogu

  Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2020

  Już dziś, zapraszamy Was na 11. Targi Nurkowe PODWODNA PRZYGODA 2020, na których po raz kolejny będziemy mieli okazję być jednym z wystawców. Targi odbędą się w dniach: 12-15 […]

  Zobacz