Marsa Alam nurkowanie

Warto wybrać, ponieważ:
 • Niezwykle kameralna atmosfera
 • Przepiękne systemy raf Marsa Alam
 • Dalekie południe Egiptu
 • Doskonała infrastruktura nurkowa
 • Nurkowanie w systemie: jedź – śpij – nurkują
 • Poznaj campy Marsa Shagra i Marsa Nakari
ZAPYTAJ O OFERTĘ

To właśnie w okolicach Marsa Alam zobaczysz najbogatsze życie, jakie ma do zaoferowania Morze Czerwone. Jako doświadczony organizator wypraw nurkowych dbamy o to, by nasza oferta była różnorodna i atrakcyjna zarówno dla profesjonalistów, jak i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z nurkowaniem. Regularnie organizujemy również wyjazdy odpowiednie dla zróżnicowanych preferencji klienta: w swojej ofercie posiadamy wyprawy typu safari nurkowe, pobyty w wioskach nurkowych okolic ”Marsa Alam – na dalekim południu Egiptu: polecamy wioski nurkowe Marsa Shagra oraz Marsa Nakari. Nurkowanie w Marsa Alam zaspokoi najbardziej wymagającego nurka.

Jeśli szukasz naprawdę wyjątkowych miejsc nurkowych, zgłoś się do nas! Spędzisz 8 magicznych dni w Egipcie w miejscach, które poznało tylko niewielu płetwonurków. Zapraszamy Państwa do lodgy z prawdziwym klimatem nurkowym i wspaniałymi dziewiczymi rafami. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia, fachową obsługę oraz przyjazną i kameralną atmosferę. Nurkowanie w Marsa Alam to gwarancja udanego wyjazdu!

Ecocampy nurkowe to propozycja najciekawszych i najbardziej profesjonalnych wyjazdów nurkowych na bezpiecznym południu Egiptu. A wszystko w oparciu o zrównoważony rozwój środowiska i dbałość o jego naturalne zasoby.

Nasza niepowtarzalna oferta bazuje na uroczych campach nurkowych: Marsa Shagra oraz Marsa Nakari, zlokalizowanych w ustronnych miejscach południowego Egiptu – w rejonie Marsa Alam.

Ciekawostki

Wybierając się na nurkowanie w Egipcie i Marsa Alam zapoznaj się z podstawowymi informacjami

Ecocamp Marsa Shagra

Camp oddalony jest o 250km na południe od Hurghady i 40km na południe od lotniska w Marsa Alam. Do centrum Marsa Alam jest 18km. W okolicy znajduje się także kilka sklepików, komora dekompresyjna, kafejki i apteka.

W pakiecie oferujemy nielimitowaną ilość nurkowań na rafie domowej. Cała infrastruktura mieści się na miejscu, tak więc przyjeżdżający do nas goście mogą liczyć na wypoczynek w formie: JEDZ – ŚPIJ – NURKUJ!

Na naszych gości czeka 7 nowoczesnych RIB-ów, na których wypływa się na dalsze nurkowania na najsłynniejsze rafy regionu Marsa Alam, w tym na Elphinstne, Dolphinhouse oraz Marsa Abu Dabab.

Ecocamp Marsa Shagra usytuowany jest nad urokliwą zatoką, bezpośrednio przy piaszczystej plaży. Baza oferuje zakwaterowanie dla  maksymalnie 220 osób w różnych wariantach: począwszy od namiotów rozstawionych nad brzegiem morza, przez bungalowy, kończąc na klimatyzowanych willach. Do dyspozycji gości jest: recepcja, centrum nurkowe, restauracja, 3 kafeterie, punkt masażu na plaży, bar tlenowy, boisko do siatkówki plażowej, koszykówki, piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia kajaków.

Marsa Shagra to idealna propozycja dla osób ceniących sobie wygodę, liczących na dużą ilość nurkowań oraz podróżujących w towarzystwie osób nienurkujących oraz dzieci.

Ecocamp Marsa Nakari

Ecocamp Marsa Nakari zlokalizowany jest w cichej i spokojnej okolicy, nad niewielką i piaszczystą zatoką osłoniętą pustynnymi pagórkami. Na południowym zboczu znajdują się pozostałości ruin starożytnego rzymskiego portu.  Camp oddalony jest o 290km na południe od Hurghady i 80km na południe od lotniska w Marsa Alam. Do centrum miasteczka Marsa Alam jest 40km.

W pakiecie oferujemy nielimitowaną ilość nurkowań na rafie domowej. Cała infrastruktura mieści się na miejscu, tak więc przyjeżdżający do nas goście mogą liczyć na wypoczynek w formie: JEDZ – ŚPIJ – NURKUJ!

Naszym klientom proponujemy różne typy zakwaterowania: począwszy od namiotów po bungalowy i klimatyzowane wille. Do dyspozycji gości jest także: recepcja oraz restauracja.

Marsa Nakari to doskonałe miejsce zarówno na wycieczki nurkowe jak i lądowe. Umożliwia szybki dostęp do słynącej z występowania delfinów rafy Samadai, wraku Abu Ghusun oraz dziewiczego systemu raf na terenie Parku Morskiego Wadi el Gimal.

Marsa Nakari to idealna propozycja osób ceniących sobie ciszę i spokój, preferujących wypoczynek z dala od dużych i zatłoczonych kurortów.

 

Egipt

Państwo leżące w północno-wschodniej części Afryki z Półwyspem Synaj, który położony jest na południowo-zachodnim krańcu Azji. Od północy Egipt oblewają wody Morza Śródziemnego, natomiast od wschodu wody Morza Czerwonego. Graniczy z Libią, Sudanem, Izraelem oraz Palestyną (Strefa Gazy). Jego oficjalna nazwa to Arabska Republika Egiptu. Kraj podzielony jest na 27 prowincji, tzw. muhafazatów.

Całkowita powierzchnia Egiptu wynosi 1 001 450 km². Jest to trzydzieste największe państwo świata pod względem wielkości terytorium. Staroegipska nazwa kraju oznacza „Czarny Ląd”, znajduje swoje odniesienie w żyznych glebach położonych wzdłuż Nilu. Historia Egiptu oparta jest na losach jednej z najgenialniejszych cywilizacji w historii świata. Długie i bogate dziedzictwo kulturowe Egiptu jest integralną częścią jego tożsamości narodowej, która przetrwała i często asymilowała różne wpływy obcych cywilizacji, w tym m.in. greckiej, perskiej, rzymskiej, arabskiej, tureckiej czy też nubijskiej.
Mieszkańcy Egiptu

Stolicą kraju oraz jego największym miastem jest Kair, który zamieszkuje około 9 milionów obywateli. Kair jest również największym miastem Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Populacja całego kraju wynosi około 95 milionów mieszkańców. Egipt zajmuje 14. miejsce pod tym względem na świecie. Językiem urzędowym tego kraju jest arabski.

Narodem zamieszkującym Egipt są naturalnie Egipcjanie oraz Koptowie. Religią dominującą w Egipcie jest islam, który ma około 90 proc. wyznawców. 10 proc. stanowi religia chrześcijańska, głównie Koptyjski Kościół Ortodoksyjny.
Ustrój polityczny

Egipt jest republiką semiprezydencką. Oznacza to, iż jest to forma rządów pośrednia między systemem parlamentarnym a prezydenckim, funkcjonująca dziś m.in. we Francji. W 2011 roku w Egipcie doszło do antyrządowych protestów o charakterze społeczno-politycznym przeciwko złej sytuacji materialnej, bezrobociu, korupcji, ograniczaniu swobód obywatelskich oraz długoletnim rządom prezydenta Husniego Mubaraka, który ostatecznie postanowił ustąpić ze stanowiska. W 2013 roku egipskie wojsko przeprowadziło zamach stanu przeciwko prezydentowi Muhammadowi Mursiemu.

Parlament Egiptu składa się z Izby Reprezentantów. 450 deputowanych wybieranych jest w powszechnych wyborach co 5 lat. Główne partie polityczne to: Partia Wolnych Egipcjan, Al-Wafd, Republikańska Partia Ludowa oraz Al-Nour. System prawny Egiptu oparty jest na prawie anglosaskim, prawie islamskim oraz kodeksie napoleońskim.
Gospodarka

Egipt to suwerenne państwo, które jest krajem transkontynentalnym, uważanym za potęgę regionalną w Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie oraz w świecie muzułmańskim. PKB na jednego mieszkańca Egiptu wynosi ok. 2500 dolarów.

Gospodarka Egiptu jest jedną z największych i najbardziej zróżnicowanych na Bliskim Wschodzie. W przyszłości ma stać się jedną z największych na świecie. W 2016 roku Egipt wyprzedził RPA i stał się drugą pod względem wielkości gospodarką Afryki (po Nigerii). Egipt jest członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych, Ruchu Państw Niezaangażowanych, Ligi Państw Arabskich, Unii Afrykańskiej oraz Organizacji Współpracy Islamskiej.

Warto wiedzieć

 • Waluta: Walutą obowiązującą w Egipcie jest funt egipski (1 LE, 1 EGP). Do Egiptu najlepiej zabrać dolary lub euro i na miejscu wymienić je na egipską walutę.
 • Język: Arabski (dialekt egipski)
 • Wiza/Paszport: Przypominamy, że paszport musi on być ważny na 6 miesięcy licząc od daty powrotu do kraju! Wymagana wiza - zakup na miejscu po wylądowaniu w Egipcie. Koszt 25€
 • Zdrowie: W Egipcie szczepienia ochronne nie są wymagane. Wśród szczepień zalecanych wymieniane są przede wszystkim te przeciw: zapaleniu wątroby typu A, tężcowi, błonicy oraz durowi brzusznemu.
 • Opłata lotniskowa: Brak, wliczona w koszt wyjazdu.
 • Elektryczność: Kontakty 220V są dostępne non-stop, nie ma potrzeby zabierania przejściówek (gniazdka standartowe, styl europejski).
 • Dodatkowo: Woda z kranu nie nadaje się do picia. Należy pić tylko wodę butelkowaną, a także zalecamy by używać jej do mycia zębów.

Planując nurkowanie w Marsa Alam i Egipcie poznaj warunki pogodowe i najlepszy termin na wyjazd

Pory roku: Pustynny klimat Egiptu ma dwie główne pory roku, obie są suche. Zimą, od grudnia do marca, jest przyjemnie ciepło, aczkolwiek nocą temperatura spada do 12-15°C na wybrzeżu, a wewnątrz lądu, w górach, nawet do zera. Ulewne deszcze spadają zimą w górach, a na wierzchołkach gór pojawia się śnieg. Na wybrzeżu pada tylko wyjątkowo. Lato jest gorące i suche.

Temperatura wody: Temperatury wody wahają się od 21°C zimą po 28°C latem.

Nurkowanie: Wyjazdy do Egiptu organizowane są przez cały rok. Należy jednak pamiętać o charakterystycznym dla tego rejonu klimacie i jego konsekwencjach. Zdecydowanie najlepszy okres do nurkowania to koniec lata i początek jesieni. Morze jest wtedy spokojne (okres zimowy charakteryzuje się wietrzną pogodą), co zapewnia komfort pływania łodzią czy zodiakiem. Woda osiąga najwyższą temperaturę, a słońce nie jest tak dokuczliwe jak latem.

Miesiąc
Temperatura powietrza
Temperatura wody
Styczeń
23
22
Luty
24
22
Marzec
27
23
Kwiecień
30
24
Maj
32
25
Czerwiec
35
27
Lipiec
35
28
Sierpień
35
29
Wrzesień
34
28
Październik
32
28
Listopad
27
26
Grudzień
25
23

Pakując się na nurkowanie w Marsa Alam, Egipcie zerknij na nasze wskazówki. Może się przydadzą:

CO SPAKOWAĆ NA WYJAZD – OGÓLNIE:

 • dokumenty – komplet przekazany przez firmę Activtour
 • paszport – przypominamy, że musi on być ważny na 6 miesięcy licząc od daty powrotu do kraju!
 • odzież (lekkie, bawełniane ubrania. Głównie krótkie rękawy/nogawki, na wieczór coś z długim rękawem/nogawkami)
 • ręcznik plażowy (ręcznik kąpielowy – osoby zakwaterowane w namiocie)
 • strój kąpielowy/kąpielówki
 • czapka przeciwsłoneczna oraz ochronna przed chłodem/wiatrem, bandana,
 • mocny filtr przeciwsłoneczny/ krem po opalaniu
 • małą apteczkę + tabletki na chorobę morską, krople do nosa/uszu
 • gotówkę – Dolary lub Euro.
 • ładowarki, sprzęt fotograficzny/video, karty pamięci, twardy dysk (jeśli chcemy zgrywać na bieżąco materiały)

Bezpieczeństwo

Wszystkie nurkowania są bezdekompresyjne (rekreacyjne). W przypadkach awaryjnych dostępny jest 50 litrowy zbiornik z tlenem i apteczka pierwszej pomocy – wyposażenie to znajduje się na pokładzie każdej łodzi naszej floty. Sugerujemy rozszerzenie Państwa ubezpieczenia od amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka (w tym nurkowania). Szczegóły znajdziecie Państwo u Organizatora – koszt rozszerzenia ubezpieczenia w wariancie podstawowym wynosi około 35zł/osoba/tydzień

Pogoda i temperatura wody

W basenie Morza Czerwonego panuje suchy klimat pustynny. W lecie można się spodziewać temperatury 35-38°C, zaś w okresie zimy robi się chłodniej (20-23°C). Prosimy mieć na uwadze, że różnica temperatur pomiędzy dniem a nocą może wahać się nawet o 15°C. Dodatkowo 4 nurkowania dziennie bardzo wychładzają organizm! Na pokład łodzi wystarczy zabrać ze sobą lekkie letnie ubrania i sweter/bluzę, gdy zrobi się wietrznie lub chłodniej. Aby uzyskać szczegółowe informacje o planowanej prognozie pogody w trakcie Państwa safari prosimy skontaktować się z Organizatorem Activtour lub odwiedzić stronę np. www.windfinder.de.

Zalecamy w miesiącach:

 • czerwiec – październik zabrać ze sobą piankę 3 mm,
 • listopad- maj piankę 5-7 mm.

Prawo ochrony środowiska

Maksymalna głębokość nurkowania rekreacyjnego wynosi 40 m (limity uzależnione są od Państwa uprawnień nurkowych). Dodatkowo:

 • Łowiectwo, rybołówstwo, zbieranie lub niszczenie koralowców i muszli jest zabronione.
 • Zabrania się wyrzucania czegokolwiek do morza, w tym śmieci!
 • Karmienie ryb i ptaków jest zabronione.
 • Zabronione jest używanie rękawic i noży nurkowych.
 • Nie wolno spacerować po koralach ani rafie.

Nieegzekwowanie zasad grozi grzywną, bądź aresztem.

Lista wypraw w tym kierunku:

 • Data: 01.06.2024 - 08.06.2024

  Marsa Shagra 2024!

  Marsa Shagra oddalona jest o 253km (3,5h) na południe od Hurghady i 40km (30min) na południe od lotniska w Marsa Alam. Najwspanialsze miejsca nurkowe okolic Marsa Alam znajdują się w odległości kilku machnięć płetwami. Camp leży w naturalnej zatoce, bezpośrednio...
  7390 PLN
  SPRAWDŹ
 • Data: 08.06.2024 - 15.06.2024

  Nurkowanie w Marsa Nakari!

  Jest to kameralny nurkowy ecocamp położony 291 km (4h) na południe od lotniska w Hurghadzie, 78 km na południe od lotniska w Marsa Alam (1h) oraz 18 km na południe od miasta Marsa Alam. Miejsce to w czasach rzymskich pełniło...
  5890 PLN
  SPRAWDŹ
 • Data: 06.07.2024 - 13.07.2024

  Podwodne wakacje w Marsa Shagra!

  Marsa Shagra oddalona jest o 253km (3,5h) na południe od Hurghady i 40km (30min) na południe od lotniska w Marsa Alam. Najwspanialsze miejsca nurkowe okolic Marsa Alam znajdują się w odległości kilku machnięć płetwami. Camp leży w naturalnej zatoce, bezpośrednio...
  6550 PLN
  SPRAWDŹ
 • Data: 13.07.2024 - 20.07.2024

  Wakacje w Marsa Nakari

  Jest to kameralny nurkowy ecocamp położony 291 km (4h) na południe od lotniska w Hurghadzie, 78 km na południe od lotniska w Marsa Alam (1h) oraz 18 km na południe od miasta Marsa Alam. Miejsce to w czasach rzymskich pełniło...
  5990 PLN
  SPRAWDŹ
 • Data: 03.08.2024 - 10.08.2024

  Wakacje w Marsa Shagra!

  Marsa Shagra oddalona jest o 253km (3,5h) na południe od Hurghady i 40km (30min) na południe od lotniska w Marsa Alam. Najwspanialsze miejsca nurkowe okolic Marsa Alam znajdują się w odległości kilku machnięć płetwami. Camp leży w naturalnej zatoce, bezpośrednio...
  6500 PLN
  SPRAWDŹ
 • Data: 10.08.2024 - 17.08.2024

  Nurkowanie w Marsa Nakari!

  Jest to kameralny nurkowy ecocamp położony 291 km (4h) na południe od lotniska w Hurghadzie, 78 km na południe od lotniska w Marsa Alam (1h) oraz 18 km na południe od miasta Marsa Alam. Miejsce to w czasach rzymskich pełniło...
  5890 PLN
  SPRAWDŹ
 • Data: 07.09.2024 - 14.09.2024

  Marsa Shagra- nurkowy ecocamp

  Marsa Shagra oddalona jest o 253km (3,5h) na południe od Hurghady i 40km (30min) na południe od lotniska w Marsa Alam. Najwspanialsze miejsca nurkowe okolic Marsa Alam znajdują się w odległości kilku machnięć płetwami. Camp leży w naturalnej zatoce, bezpośrednio...
  6390 PLN
  SPRAWDŹ
 • Data: 14.09.2024 - 21.09.2024

  Marsa Nakari- nurkowy ecocamp

  Jest to kameralny nurkowy ecocamp położony 291 km (4h) na południe od lotniska w Hurghadzie, 78 km na południe od lotniska w Marsa Alam (1h) oraz 18 km na południe od miasta Marsa Alam. Miejsce to w czasach rzymskich pełniło...
  5890 PLN
  SPRAWDŹ
 • Data: 05.10.2024 - 15.10.2024

  Jesienne nurkowanie w Marsa Shagra!

  Marsa Shagra oddalona jest o 253km (3,5h) na południe od Hurghady i 40km (30min) na południe od lotniska w Marsa Alam. Najwspanialsze miejsca nurkowe okolic Marsa Alam znajdują się w odległości kilku machnięć płetwami. Camp leży w naturalnej zatoce, bezpośrednio...
  6390 PLN
  SPRAWDŹ
 • Data: 16.11.2024 - 23.11.2024

  Nurkowanie w Marsa Shagra

  Marsa Shagra oddalona jest o 253km (3,5h) na południe od Hurghady i 40km (30min) na południe od lotniska w Marsa Alam. Najwspanialsze miejsca nurkowe okolic Marsa Alam znajdują się w odległości kilku machnięć płetwami. Camp leży w naturalnej zatoce, bezpośrednio...
  6590 PLN
  SPRAWDŹ

Najbliższe wyprawy

To cię może zainteresować

Na blogu

Ze stron Magazynu Perfect Diver 26- RAJA AMPAT część II Niezwykłe podwodne spotkania

 RAJA AMPAT MOŻNA PODZIELIĆ NA TRZY GŁÓWNE OBSZARY: MISOOL NA POŁUDNIU, CIEŚNINĘ DAMPIER W CENTRUM ORAZ WYSPY WAYAG I KAWE NA PÓŁNOCY. ODKĄD W LATACH 80-TYCH I 90-TYCH […]

Zobacz
SPRAWDŹ