Włochy

Warto wybrać, ponieważ:
  • Nowoczesne ośrodki narciarskie z doskonałą infrastrukturą,
  • Bliska odległość od Polski,
  • Gwarancja śniegu i słońca,
  • Mekka dla miłośników białego szaleństwa,
  • Apres-ski, które pozostanie w pamięci
ZAPYTAJ O OFERTĘ

Włochy–państwo położone na południu Europy w regionie Morza Śródziemnego. Graniczy z państwami o dużym znaczeniu turystycznym: na północy ze Szwajcarią i Austrią, na północnym zachodzie z Francją, a na północnym wschodzie ze Słowenią.Na terytorium Włoch znajdują się dwa „wewnętrzne” mini-państwa, które są enklawami: Watykan i San Marino. Włochy są jednym z najważniejszych pod względem turystycznym państw na świecie, które corocznie odwiedza ponad 46 mln turystów. Włochy przyciągają zabytkami i dziełami sztuki, śródziemnomorską kuchnią, wielowiekową historią, bogatą kulturą i awangardową modą. Nie mówiąc już o przepięknych wybrzeżach i plażach, zapierających dech w piersiach górach oraz malowniczych jeziorach, wyspach i zatokach. Włochy, wraz z Grecją, są uznawane za miejsce narodzin kultury zachodniej. Nic dziwnego, że w tym kraju jest największa liczba zabytków (50 obiektów) z listy dziedzictwa kulturowego UNESCO na świecie. Na każdym kroku można spotkać zabytki i dzieła sztuki. Więcej o zabytkach z listy UNESCO. Włochy są znane na całym świecie z wyśmienitej kuchni, nowych trendów mody, luksusowych samochodów sportowych i motocykli, różnych kultur regionalnych i dialektów, a także wielu pięknych wybrzeży, jezior alpejskich i gór (Alpy). Nic dziwnego, że Włochy są często nazywane Bel Paese (Przepiękny kraj).
San Marino i Watykan, do których mamy dostęp, będąc we Włoszech, chociaż technicznie nie są one częścią Unii Europejskiej to należą do Schengen Układu i Europejskiej Unii Monetarnej (EMU). Włoski jest także oficjalnym językiem w obu tych miastach-państwach, jednocząc je z Włochami, jak zarówno waluta która jest taka sama jak we Włoszech (Euro, €). Włochy są tak bogate turystycznie, że na pewno nie wystarczy jedna podróż by je poznać. Nie chodzi tylko o zabytki, a tych jest bez liku. Chodzi jeszcze o kuchnię, wino, ludzi, poranną kawę, krajobrazy. Wszystko wydaje się takie jak trzeba. Fasady katedr mają nieskazitelne ornamenty, a place, na których stoją, mają idealne proporcje. We Włoszech odnajdziesz tradycję i spokój – na wioskach starsi ludzie przesiadują na placach i plotkują, jak robili od wieków. Z drugiej strony odnajdziesz też ruch i energię. W miastach młodzież zasuwa na skuterach robiąc mnóstwo hałasu. Szykownie ubrani mężczyźni i kobiety rozsiewają czar i zwracają uwagę każdego w zasięgu wzroku. Na każdym kroku widoczna jest radość życia – po prostu dolce vita.

Ciekawostki

We Włoszech znajduje się ponad 200 narciarskich ośrodków położonych w Alpach i Dolomitach. Tamtejsze kurorty są bardzo różnorodne – jedne są idealne dla początkujących i rodzin z dziećmi, inne dla średniozaawansowanych oraz doświadczonych narciarzy i snowboardzistów.
Narciarze z całego świata przyjeżdżają do Włoch ze względu na panującą tam rodzinną atmosferę. Tamtejsze miasteczka słynną z przytulnych hoteli i doskonałego jedzenia.

Najlepsze kuroty narciarskie we Włoszech:

Val di Sole

Położony w prowincji Trentino, pomiędzy jeziorem Garda a Południowym Tyrolem, region narciarski Val di Sole oferuje możliwość jazdy na nartach na wysokości 3000 metrów. Na obszarze tym znajdują się najwyższe szczyty górskie w środkowo-wschodnich Alpach, w tym łańcuch górski Ortles-Cevedale, Adamello-Presanella oraz Dolomity Brenty. Duża wysokość i gwarantowane obfite opady śniegu zapewniają doskonałe warunki od listopada aż do marca.

Val di Fassa

Val di Fassa, jedna z dolin utworzonych przez szczyty Gruppo del Sella, jest dobrym wyborem dla doświadczonych narciarzy. Raczej nie jest to miejsce dla początkujących, no chyba, że należysz do osób odważnych i zamierzasz stawiać pierwsze kroki pod okiem doświadczonego instruktora. Największym i najbardziej znanym z tutejszych kurortów jest Canazei. W mieście można podziwiać ciekawą mieszankę nowoczesnych i tradycyjnych budynków i obiektów, w tym świetne spa, idealne do relaksu po wielogodzinnym białym szaleństwie. Canazei ma zdecydowanie ciekawszą niż inne okoliczne miasteczka ofertę apres ski, więc jeśli po zejściu ze stoku lubisz zabawę w wesołym, międzynarodowym gronie, to może być idealne miejsce dla Ciebie. Miasteczko Campitello jest nieco starsze – w rzeczywistości był to pierwszy ośrodek narciarski w regionie – i ma bardziej tradycyjnie alpejski charakter, z urokliwą drewnianą zabudową i wąskimi uliczkami. Kolejki linowe z obu miast ułatwiają dotarcie do popularnego obwodu czterech przełęczy, Sellaronda, obejmującego 40 kilometrów tras. Średnio zaawanasowany i dobrze przygotowany do sezonu narciarz może pokonać cały obwód w ciągu około sześciu godzin. Tereny narciarskie doliny Val di Fassa są częścią Dolomiti Superski, największego skupiska ośrodków narciarskich na świecie.

Val di Fiemme

W przyrodniczym raju Ski Center Latemar znajduje się blisko 100 km tras narciarskich łączących miejscowości Pampeago, Predazzo i Obereggen. Stoki Bellamonte-Alpe Lusia wyznaczają granice rezerwatu przyrody Paneveggio, jednego z obszarów chronionych, które przyczyniły się do decyzji o wpisaniu Dolomitów do listę światowego dziedzictwa UNESCO. Widok z regionu narciarskiego Alpe Cermis, który obejmuje długi tor Olimpia (7,5 km), jest jednym z najbardziej urokliwych w całych Dolomitach. Z Passo Lavazé-Oclini można podziwiać panoramiczne widoki na słynne wapienne góry, na których odbijają się barwne odcienie wschodu i zachodu słońca. Po wspaniałym dniu na stoku spędzisz cudowny wieczór w jednej z górskich chat lub w przytulnym barze, przy dobrej muzyce i w międzynarodowym gronie. Nie musisz nawet odpinać nart, ponieważ bary serwujące napoje i pyszne jedzenie znajdują się tuż przy wyciągu. Daj się ponieść atmosferze i korzystaj ze wszystkiego, co włoskie kurorty mają do zaoferowania.

 

Warto wiedzieć

  • Język: Oficjalnym językiem jest język włoski.
  • Wiza/Paszport: Paszport nie jest wymagany. Wystarczy dowód osobisty.
  • Waluta: Walutą obowiązującą jest EURO.
  • Elektryczność: Używane są gniazdka typu C, czyli takie, jak w Europie - napięcie i natężenie: 230 V; 50 Hz.
  • Zdrowie: 1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form ORAZ 2) przedstawienia certyfikatu unijnego w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass, paszport covidowy) zaświadczającego o: ukończeniu podstawowego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE / albo przyjęcie dawki przypominającej przynajmniej dzień przed podróżą LUB przebytej chorobie COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej) ORAZ​​​​​ 3) przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego, wykonanego w ciagu 24 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch w przypadku testu antygenowego albo 48 godzin w przypadku testu molekularnego - jest to warunek konieczny do przekraczenia granicy włoskiej.

Lista wypraw w tym kierunku:

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Najbliższe wyprawy

To cię może zainteresować

Na blogu

Ze stron Magazynu Perfect Diver 26- RAJA AMPAT część II Niezwykłe podwodne spotkania

 RAJA AMPAT MOŻNA PODZIELIĆ NA TRZY GŁÓWNE OBSZARY: MISOOL NA POŁUDNIU, CIEŚNINĘ DAMPIER W CENTRUM ORAZ WYSPY WAYAG I KAWE NA PÓŁNOCY. ODKĄD W LATACH 80-TYCH I 90-TYCH […]

Zobacz
SPRAWDŹ