Nepal

Warto wybrać, ponieważ:
 •  Larkya Pass – najpiękniejsza trasa wokół ósmego szczytu Świata !
 • Zaskakująca i mistyczna kultura nepalczyków
 • Pakiet All Inclusive! Wszystkie świadczenia w cenie 18 dniowej wyprawy!
 • Trasa i charakter wyprawy dostosowany dla ambitnych amatorów gór
 •  Przystanek w Katmandu, spotkanie z bogatą i barwną mozaiką kultur
 • 15 dni w jednym z najbardziej niezwykłych krajów świata
 • Program z dobrze przygotowaną i powolną aklimatyzacją!
 • Trekking na „lekko” – ze wsparciem lokalnych porterów
ZAPYTAJ O OFERTĘ

Nepal, gdzie wyrasta osiem spośród dziesięciu najwyższych gór świata, od lat jest mekką miłośników gór – zarówno profesjonalnych wspinaczy jak i ambitnych amatorów trekkingu! Kochacie góry, nieskażone cywilizacją miejsca na ziemi? Zatopcie się z nami w bezmiarze przestrzeni i wyruszcie na niezwykłą eskapadę szlakiem Larkya Pass! Pierwsze spotkanie z Nepalem, zwłaszcza z Himalajami, odurza… Tu wszystko jest większe, potężniejsze niż w innych górach! Nasza trasa poprowadzi przez malowniczo położone wioski, przepięknie jezioro Bara Pokhari. Zobaczymy wspaniałe górskie widoki, dużą ilość dzikich kwiatów i zwierzyny, wysokie wodospady i oczywiście przyjaźnie nastawionych mieszkańców… Wykwintny trekking dookoła Manaslu jest uznawany za najpiękniejszy, oferuje wyjątkową okazję do poznania stosunkowo nietkniętego regionu Himalajów, gdzie infrastruktura turystyczna dopiero powstaje. Obszar został otwarty dla pieszych turystów dopiero w 1991 roku i prowadzi wzdłuż granicy Nepalu i Chin, przez teren dwóch parków narodowych: Manaslu oraz Annapurny. Wisienką na torcie będzie przeprawa przez przełęcz Larkya Pass na maksymalnej wysokości 5.135m, skąd staniemy oko w oko z monumentalnym ośmiotysięcznikiem Mansalu! Zapraszamy Was serdecznie na niezapomnianą wyprawę trekkingową do mistycznej stolicy Himalajów, gdzie wartość banknotów wyrażona jest klejnotami nepalskiej fauny, przez min.: jaki, nosorożce, tygrysy czy słonie…

Ciekawostki

Nepal – informacje praktyczne

Nepal leży w południowej Azji, w Himalajach. Graniczy na północy z Chinami i na południu, wschodzie i zachodzie z Indiami, nie ma dostępu do morza. Kraj rozciąga się równoleżnikowo. Około 85% powierzchni Nepalu zajmują góry, aż 25% terytorium kraju leży powyżej 3.000 m n.p.m. Południową część kraju zajmuje równina Terai, która ku północy przechodzi w przedgórze Churia, a następnie masyw górski Mahabharat. Północna część kraju, aż po kotlinę Katmandu, leży w obrębie Himalajów Wysokich.

Nepal – klimat

Warunki klimatyczne są bardzo zróżnicowane, od klimatu zwrotnikowego na południu po klimat górski strefy podzwrotnikowej. Na południu kraju, w Teraju, występuje gorący i wilgotny klimat subtropikalny. W rejonach centralnych – klimat umiarkowany (uzależniony od wysokości), zaś w wysokich partiach Himalajów występuje klimat arktyczny. Wyróżnia się pięć pięter klimatycznych.

Nepal – historia

Historia Nepalu związana jest z wieloma dynastiami. Najwcześniejszymi znanymi nam mieszkańcami Doliny Katmandu byli Gopalowie. Następne dynastie tego obszaru to kolejno: Ahirowie, dynastia Mahisiapala, Kiratowie (VIII w. p.n.e.), dynastia Somavanśia, dynastia Licchawich („złota era starożytnego Nepalu”), Thakurowie, Mallowie (XIII w.), dynastia Szacha (w 1788 r. uderza na Tybet). 1814-1816 r. to wojna Wielkiej Brytanii z Nepalem. W 1849 r. rozpoczyna się jeden z najgorszych okresów w historii Nepalu – tzw. ranokracja. Królowie cały czas pochodzą z Szachów, jednak rzeczywistą władzą mają „dziedziczni premierzy” – Ranowie. Ich rządy doprowadzają kraj do upadku. Podczas pierwszej wojny światowej użyczają wojsk Wielkiej Brytanii, przez co w 1915 r. oficjalnie ogłoszona zostaje całkowita niepodległość Nepalu. Ranowie rządzą do 1951 r. Ostatni król Nepalu – Gyanendra – został odsunięty od władzy w 2008 r.

Warto wiedzieć

 • Czas lokalny: UTC +5:45
 • Język: nepalski
 • Wiza/Paszport: Paszport ważny minimum 180 dni od daty zakończenia podróży.
 • Wiza/Paszport: Wiza nepalska – zakup na miejscu, po wylądowaniu w Katmandu.
 • Zdrowie: Dobry stan zdrowia i kondycji umożliwiający realizację programu.
 • Elektryczność: W Nepalu napięcie prądu wynosi 220V. Gniazdka mogą różnić się od naszych, więc zalecamy wziąć zestaw adapterów.

Lista wypraw w tym kierunku:

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Najbliższe wyprawy

To cię może zainteresować

Na blogu

Ze stron Magazynu Perfect Diver 26- RAJA AMPAT część II Niezwykłe podwodne spotkania

 RAJA AMPAT MOŻNA PODZIELIĆ NA TRZY GŁÓWNE OBSZARY: MISOOL NA POŁUDNIU, CIEŚNINĘ DAMPIER W CENTRUM ORAZ WYSPY WAYAG I KAWE NA PÓŁNOCY. ODKĄD W LATACH 80-TYCH I 90-TYCH […]

Zobacz
SPRAWDŹ