Safaga nurkowanie

Warto wybrać, ponieważ:
  • Szeroki wybór miejsc idealnych dla mało doświadczonych nurków!
  • Słynny wrak Salem Express!
  • Całodzienne nurkowania z łodzi!
  • Kameralny i spokojny kurort wakacyjny!
ZAPYTAJ O OFERTĘ
W Safadze proponujemy nurkowanie z łodzi w połączeniu z wyjazdem hotelowym. W pakiecie nurkowym są dwa nurkowania dziennie. Kompleksowa obsługa, jaką proponujemy (hotel + nurkowanie), gwarantuje atrakcyjne ceny oraz wygodę – wszystko w jednym miejscu. Safaga cechuje się mniejszym natłokiem nurków niż np. Hurghada, co sprawia, że rafy są tutaj są w dużo lepszym stanie. To także doskonałe miejsce do wyjazdu nurkowego na wrak Salem Express.
Safaga to niewielka, malownicza miejscowość oddalona o 53 km od Hurghady. Bezchmurne niebo, słoneczna pogoda, spokój oraz przepiękne rafy czynią to miejsce wyjątkowym nie tylko dla amatorów nurkowania. Samo miasto, mimo iż położone blisko hoteli, oparło się skutecznie wpływom komercjalizacji, dzięki czemu można tu stanąć twarzą w twarz z prawdziwym egipskim życiem, kulturą i arabskimi zwyczajami, można zamienić kilka słów z przypadkowym przechodniem. W mieście znajduje się wiele tanich sklepików, a także kafejka internetowa, bank, apteki oraz znakomite regionalne restauracje i bary.

Ciekawostki

Poniżej przedstawiamy niezbędne informacje nie tylko na temat nurkowania, jakie warto poznać przed wyjazdem nurkowym do Safagi.


Bakszysz
To znaczy m.in. napiwek. W Egipcie jest wręcz zwyczajem i trzeba go dawać. Dając hojne napiwki, można zyskać dużą przychylność obsługi i lepsze traktowanie. Dla przewodników czy kelnerów jest to często podstawowe źródło utrzymania. Przyjęte jest 10-15% wartości usługi i należy mieć przygotowane drobne pieniądze na tego typu opłaty.Egipski alfabet
Alfabet arabski składa się z 28 liter. Pisze się od strony prawej do lewej. Cyfry arabskie wyglądają inaczej niż te, które my nazywamy arabskimi i piszemy od lewej do prawej. Warto się ich nauczyć, by móc odczytać ceny towarów w sklepach.Szisza i Ramadan
Nierozłącznie związana z egipskim towarzystwem kawiarnianym jest szisza. Jest to fajka wodna, do której używa się specjalnego rodzaju tytoniu, zmieszanego z melasą. Mieszanka ta daje niepowtarzalny smak i aromat. Z kolei Ramadan to dziewiąty miesiąc w kalendarzu muzułmańskim. Obchodzony jest na pamiątkę objawienia Muhammadowi pierwszych sur Koranu. Polega na wstrzymaniu się od jedzenia, picia i palenia w ciągu dnia. Wieczorem, po całodziennej próbie wytrwałości, następuje iftar, czyli pierwszy posiłek po zachodzie słońca.Zemsta faraona…
To ciężkie kłopoty żołądkowe, które mogą dopaść każdego – tu nie ma reguły. Ktoś może zachorować dwa razy, a ktoś (tak jak my) w ogóle. Nie ma też znaczenia, czy mieszkamy w pięknym, nowym 5* hotelu, czy na pustyni pod namiotem. Na tę przypadłość jest kilka sposobów przekazywanych “z pokolenia na pokolenie”, np. wygazowana cola czy alkohol. Jednak najpewniejszy sposób to leki przeciwbiegunkowe, ale nie te przywiezione z Polski, tylko lokalne. W okolicach hoteli bez problemu znajdziemy aptekę, gdzie będzie można je kupić.

Warto wiedzieć

  • Czas lokalny: UTC/GMT + 2 godziny, brak czasu letniego
  • Język: arabski; można się porozumieć w języku angielskim, niemieckim, a także polskim.
  • Wiza/Paszport: obowiązkowo należy wykupić wizę na lotnisku w Egipcie – ok. 15 USD lub 10 EUR. Paszport (z jedną pustą stroną) musi być ważny minimum 6 miesięcy, licząc od daty wyjazdu z Egiptu.
  • Zdrowie: przy wjeździe do Egiptu nie obowiązują żadne szczepienia.
  • Opłata lotniskowa: brak
  • Elektryczność: napięcie elektryczne 220 V

Przy planowaniu wyjazdu nurkowego do Safagi warto poznać lokalne warunki pogodowe oraz sugerowany najlepszy termin na wyprawę nurkową.


Pory roku: Pustynny klimat Egiptu ma dwie główne pory roku, obie są suche. Zimą, od grudnia do marca, jest przyjemnie ciepło, aczkolwiek nocą temperatura spada do 12-15°C na wybrzeżu, a wewnątrz lądu, w górach, nawet do zera. Ulewne deszcze spadają zimą w górach, a na wierzchołkach gór pojawia się śnieg. Na wybrzeżu pada tylko wyjątkowo. Lato jest gorące i suche.

Temperatura wody: Temperatury wody wahają się od 21°C zimą po 28°C latem.

Nurkowanie: Wyjazdy do Egiptu organizowane są przez cały rok. Należy jednak pamiętać o charakterystycznym dla tego rejonu klimacie i jego konsekwencjach. Zdecydowanie najlepszy okres do nurkowania to koniec lata i początek jesieni. Morze jest wtedy spokojne (okres zimowy charakteryzuje się wietrzną pogodą), co zapewnia komfort pływania łodzią czy zodiakiem. Woda osiąga najwyższą temperaturę, a słońce nie jest tak dokuczliwe jak latem.

Miesiąc
Temperatura powietrza
Temperatura wody
Styczeń
21
21
Luty
22
21
Marzec
24
22
Kwiecień
28
23
Maj
32
24
Czerwiec
34
26
Lipiec
35
28
Sierpień
35
28
Wrzesień
34
28
Październik
33
25
Listopad
26
23
Grudzień
23
22
Przed wyprawą nurkową do Safagi warto poznać informacje nurkowe dotyczące sprzętu, miejsc nurkowych oraz cen.

Pianka: w zależności od pory roku polecamy 3-5 mm.

Zawory w butlach: DIN i INT

Widoczność: wysokie zasolenie Morza Czerwonego sprawia, iż widoczność pod wodą jest doskonała. W ciągu roku waha się od 20 do 30 m.

Rodzaj nurkowania: z łodzi i brzegu

Komora dekompresyjna: najbliższa komora dekompresyjna znajduje się w Safadze.

Przepisy: przed rozpoczęciem nurkowania należy przedstawić nurkowy certyfikat, a także logbook. Nurek nie może niczego dotykać pod wodą, łamać czy zbierać przedmiotów z morza. Rekreacyjne nurkowanie jest maksymalnie do 30 m z powietrzem, a do 40 m z NITROX-em oraz odpowiednim certyfikatem nurkowym.

Ubezpieczenie: zalecane jest pełne ubezpieczenie medyczne oraz ubezpieczenie nurkowe.

Ceny


Pakiety nurkowe: pakiet 5 dni nurkowych z łodzi od 790 zł. Cena zawiera: dwa nurkowania dziennie, transfery, opiekę przewodnika nurkowego, lunch, nielimitowane napoje, butle 12 l i balast.

Intro nurkowe: jedno nurkowanie od 170 zł, w cenie zawarty jest także koszt wypożyczenia sprzętu.

Kursy nurkowe: koszt kursu OWD to 1320 zł (cena zawiera koszt certyfikatu i książki), koszt kursu AOWD to 995 zł.

Lista wypraw w tym kierunku:

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Najbliższe wyprawy

To cię może zainteresować

Na blogu

Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2020

Już dziś, zapraszamy Was na 11. Targi Nurkowe PODWODNA PRZYGODA 2020, na których po raz kolejny będziemy mieli okazję być jednym z wystawców. Targi odbędą się w dniach: 12-15 […]

Zobacz