Morze Czerwone nurkowanie

Warto wybrać, ponieważ:
 • Światowej sławy rafy koralowe
 • Łatwy i szybki dostęp samolotem
 • Piękny świat makro, zwierzęta pelagiczne, a nawet rekiny wielorybie
 • Region który nigdy się nie nudzi
 • Bogata oferta resortów oraz łodzi nurkowych
ZAPYTAJ O OFERTĘ

Morze Czerwone to niewątpliwie miejsce, które nie może zostać pominięte przez żadnego nurka, niezależnie od posiadanych umiejętności i uprawnień (również dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem)! Basen tego morza to miejsce odległe o zaledwie 4 godziny lotu.  Dzięki wysokim temperaturom panującym cały rok oraz unikalnej florze i faunie morskiej to prawdziwy bestseller nurkowy. Egipt, główny bohater regionu, nigdy się nie nudzi: zachwycający świat makro, żółwie, barakudy, delfiny, diugonie, rekiny, wraki i wiele wiele innych… Od cichych, kameralnych resortów i ecocampów nurkowych dziewiczego Egiptu, po rozrywkowe wioski turystyczne z bogatą ofertą atrakcji, życiem nocnym i formułą All Inclusive! Od małych łodzi nurkowych po wspaniałe jachty motorowe z jacuzzi… ACTIVTOUR  pomoże Ci w wyborze miejsca idealnego na Twoje nurkowe wakacje w Egipcie!
Jeśli poszukujesz prawdziwych wrażeń i pragniesz poczuć pasję nurkowania zapraszamy do naszych ecocampów nurkowych w regionach Marsa Alam, Wadi Gimal oraz Wadi Lahami położonego 80km od granicy z Sudanem.  Jeśli interesuje Cię jeszcze dalsze południe, zapraszamy do Sudanu. Wyizolowany, nieodkryty, dziewiczy…. Na pokładzie łodzi bardzo bezpieczny!

Ciekawostki

Wyprawy nurkowe – nurkowanie w morzu czerwonym

Jako doświadczony organizator wypraw nurkowych dbamy o to, by nasza oferta była różnorodna i atrakcyjna zarówno dla profesjonalistów, jak i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z nurkowaniem. Regularnie organizujemy również wyjazdy odpowiednie dla zróżnicowanych preferencji klienta: w swojej ofercie posiadamy wyprawy typu safari nurkowe, pobyty w wioskach nurkowych okolic ”Marsa Alam czy Wadi Lahami – na dalekim południu Egiptu oraz cyklicznie organizujemy wyjazdy odpowiednie dla rodzin z dziećmi oraz chcących zrobić kurs nurkowy i rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem.

Dla rodzin polecamy np. ecocampy znajdujące się przy jednych z najpiękniejszych miejsc nurkowych w Egipcie – W okolicy Marsa Alam oraz Wadi Lahami – na dalekim południu Egiptu. Ogromnym atutem wiosek nurkowych jest to, że na nudę nie mogą w nich narzekać także osoby nienurkujące. Niezapomnianą przygodą będzie również przejażdżka na wielbłądzie czy wędrówka po pustyni. Między kolejnymi nurkowaniami warto też spędzić czas na podziwianiu znajdujących się w okolicy ruin. Dużą atrakcją są również noclegi w doskonale wyposażonych namiotach. Ze względu na położenie po zmierzchu wioska zamienia się w świetny punkt do obserwacji rozgwieżdżonego nieba.

Nurkowanie w Morzu Czerwonym dla początkujących oraz zaawansowanych

Najważniejszą część każdego organizowanego przez nas wyjazdu stanowi jednak nurkowanie. Podczas przygotowywania planów wycieczek zawsze staramy się uwzględnić najlepsze miejsca do nurkowania dla osób początkujących, zaawansowanych, a także prezentujących już poziom techniczny. W trakcie wypraw stwarzamy możliwość poznania najpiękniejszych miejsc podwodnego świata – wyznaczone przez nas punkty znajdują się nawet na kilkusetkilometrowych odcinkach, dzięki czemu uczestnicy mogą podziwiać różnorodną faunę i florę. W takim basenie jak Morze Czerwone rafy koralowe są dostępne z łodzi oraz brzegu.

Ciekawą przygodą dla wielu uczestników naszych kursów jest też nurkowanie nocne oraz zwiedzanie podwodnych jaskiń i wraków. Jedna z wizytówek naszej oferty to safari nurkowe, podczas którego uczestnicy mają niepowtarzalną okazję nurkowania w otoczeniu zatopionych przed laty statków. Podczas wypraw odwiedzamy takie statki jak: Thistlegorm; Salem Experess, Rosalie Moeller, Turkia. Obecnie wrak jest porośnięty zachwycającymi koralowcami, a sprzyjające warunki panujące pod wodą sprawiają, że tę sztuczną rafę mogą podziwiać także osoby początkujące w nurkowaniu.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Wszystkie informacje dotyczące organizowanych przez nas wypraw umieszczamy w obszernych broszurach informacyjnych, które można znaleźć na naszej stronie. Cena każdej naszej wyprawy obejmuje m.in. koszt noclegów, przelotu, transferów, wyżywienia i opieki przewodnika nurkowego. We własnym zakresie trzeba zadbać zwłaszcza o komplet niezbędnych dokumentów – przed wyjazdem należy sprawdzić ważność paszportu, a także zakupić wizę egipską. Ponadto osoby, które zdecydują się uczestniczyć w kursie nurkowania w Morzu Czerwonym, powinny zabrać ze sobą dwa zdjęcia paszportowe, potrzebne do wyrobienia certyfikatu.

Warto wiedzieć

  Lista wypraw w tym kierunku:

  Nie znaleziono produktów, których szukasz.

  ZAPYTAJ O OFERTĘ

  Najbliższe wyprawy

  To cię może zainteresować

  Na blogu

  Sytuacja COVID-19

  W związku z aktualną sytuacją i ogłoszonymi w dniu 13.03.2020 ograniczeniami dotyczącymi ruchu granicznego informujemy, że będziemy zgodnie z ogłoszonymi regulacjami zmieniać wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie wyloty […]

  Zobacz

  Na blogu

  Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2020

  Już dziś, zapraszamy Was na 11. Targi Nurkowe PODWODNA PRZYGODA 2020, na których po raz kolejny będziemy mieli okazję być jednym z wystawców. Targi odbędą się w dniach: 12-15 […]

  Zobacz