Marsa Nakari nurkowanie

Warto wybrać, ponieważ:
 • Nielimitowana ilość nurkowań z nowoczesnych RIB-ów!
 • Egipt jakiego nie znamy,
 • Niezwykły klimat i kameralna atmosfera,
 • Opcja zakwaterowania w namiocie lub willi nad brzegiem morza,
 • Niezwykłe miejsce, które na zawsze pozostanie w pamięci…
ZAPYTAJ O OFERTĘ

Ecocamp Nakari jest niewielki, ponieważ zależy nam na jak najmniejszym wpływie na środowisko naturalne. Dzięki temu nasi goście mają możliwość spędzenia czasu na łonie natury, a prosta zabudowa w tradycyjnym arabskim stylu, znakomicie wkomponowuje się w krajobraz i pustynne otoczenie.

Decydując się na pobyt u nas,  goście mogą nie tylko oddać się pasji nurkowania, ale również poczuć wspaniałą atmosferę spokoju i prostoty. Pracują zespołowo zdobywając wiedzę o podwodnych ekosystemach i życiu morskim. Badając ruiny, stworzone przez cywilizacje, które dawno już przeminęły zgłębiają tajniki  wielowiekowej historii tego regionu Morza Czerwonego. Wędrują po pustyni gdzie mają szansę zaobserwować niewiarygodne życie zwierząt; a po drodze przystają na herbatę u Beduinów. A kiedy nadchodzi noc i zachodzące słońce mieni się całą feerią barw, mają czas na rozmyślania i podziwianie rozgwieżdżonego nieba. Właśnie dlatego goście wracają do nas rok w rok, aby na nowo zanurzyć się we ten spokojny,  inny klimat… oraz zobaczyć podwodny świat jaki wyginął w popularnych egipskich kurortach!

Ciekawostki

Poniżej przedstawiamy niezbędne informacje nie tylko na temat nurkowania, jakie warto poznać przed wyjazdem nurkowym do Dahab.


Bakszysz
To znaczy m.in. napiwek. W Egipcie jest wręcz zwyczajem i trzeba go dawać. Dając hojne napiwki, można zyskać dużą przychylność obsługi i lepsze traktowanie. Dla przewodników czy kelnerów jest to często podstawowe źródło utrzymania. Przyjęte jest 10-15% wartości usługi i należy mieć przygotowane drobne pieniądze na tego typu opłaty.Egipski alfabet
Alfabet arabski składa się z 28 liter. Pisze się od strony prawej do lewej. Cyfry arabskie wyglądają inaczej niż te, które my nazywamy arabskimi i piszemy od lewej do prawej. Warto się ich nauczyć, by móc odczytać ceny towarów w sklepach.Szisza i Ramadan
Nierozłącznie związana z egipskim towarzystwem kawiarnianym jest szisza. Jest to fajka wodna, do której używa się specjalnego rodzaju tytoniu, zmieszanego z melasą. Mieszanka ta daje niepowtarzalny smak i aromat. Z kolei Ramadan to dziewiąty miesiąc w kalendarzu muzułmańskim. Obchodzony jest na pamiątkę objawienia Muhammadowi pierwszych sur Koranu. Polega na wstrzymaniu się od jedzenia, picia i palenia w ciągu dnia. Wieczorem, po całodziennej próbie wytrwałości, następuje iftar, czyli pierwszy posiłek po zachodzie słońca.Zemsta faraona…
To ciężkie kłopoty żołądkowe, które mogą dopaść każdego – tu nie ma reguły. Ktoś może zachorować dwa razy, a ktoś (tak jak my) w ogóle. Nie ma też znaczenia, czy mieszkamy w pięknym, nowym 5* hotelu, czy na pustyni pod namiotem. Na tę przypadłość jest kilka sposobów przekazywanych “z pokolenia na pokolenie”, np. wygazowana cola czy alkohol. Jednak najpewniejszy sposób to leki przeciwbiegunkowe, ale nie te przywiezione z Polski, tylko lokalne. W okolicach hoteli bez problemu znajdziemy aptekę, gdzie będzie można je kupić.

Warto wiedzieć

 • Język: Instruktaż i odprawa nurkowa odbywają się w języku angielskim. Personel posługuje się również językiem arabskim, francuskim, włoskim oraz niemieckim.
 • Zdrowie: Centrum nurkowe posiada podstawowe środki lecznicze na biegunkę, gorączkę itp. Jeżeli czują Państwo, że podczas pobytu mogą przydać się jakieś konkretne lekarstwa zalecamy zabrać mały zapas ze sobą. Prosimy pamiętać o spakowaniu, na wszelki wypadek, medykamentów na żołądek i biegunkę, tabletek na chorobę morską, plastrów, kropli do uszu. Prosimy upewnić się, że nie wpłyną one na Państwa zdolności nurkowe. W razie nagłych przypadków dostępny jest przez cały czas lekarz – przebywa on w hiperbarycznym centrum medycznym, Baromedical.
 • Elektryczność: Europejskie gniazdka elektryczne o mocy 220 V.
 • Dodatkowo: Na miejscu w bazie jest dostęp do wi-fi za opłatą: 2h/8GB/5€ oraz 10h/8GB/20€.Istnieje możliwość zakupu karty internetowej w sklepie Vodafone zlokalizowanym na lotnisku. Orientacyjny koszt to 7-10€ za 4-5GB. Zalecamy zabrać ze sobą drugi aparat telefoniczny lub router, w którym uruchomicie Państwo lokalną usługę Internetu.

Przy planowaniu wyjazdu nurkowego do Marsa Nakari warto poznać lokalne warunki pogodowe oraz sugerowany najlepszy termin na wyprawę nurkową.


Pory roku: Pustynny klimat Egiptu ma dwie główne pory roku, obie są suche. Zimą, od grudnia do marca, jest przyjemnie ciepło, aczkolwiek nocą temperatura spada do 12-15°C na wybrzeżu, a wewnątrz lądu, w górach, nawet do zera. Ulewne deszcze spadają zimą w górach, a na wierzchołkach gór pojawia się śnieg. Na wybrzeżu pada tylko wyjątkowo. Lato jest gorące i suche.

Temperatura wody: Temperatury wody wahają się od 21°C zimą po 28°C latem.

Nurkowanie: Wyjazdy do Egiptu organizowane są przez cały rok. Należy jednak pamiętać o charakterystycznym dla tego rejonu klimacie i jego konsekwencjach. Zdecydowanie najlepszy okres do nurkowania to koniec lata i początek jesieni. Morze jest wtedy spokojne (okres zimowy charakteryzuje się wietrzną pogodą), co zapewnia komfort pływania łodzią czy zodiakiem. Woda osiąga najwyższą temperaturę, a słońce nie jest tak dokuczliwe jak latem.

Miesiąc
Temperatura powietrza
Temperatura wody
Styczeń
21
21
Luty
22
21
Marzec
24
22
Kwiecień
28
23
Maj
32
24
Czerwiec
34
26
Lipiec
35
28
Sierpień
34
28
Wrzesień
33
28
Październik
33
25
Listopad
26
23
Grudzień
21
22

CO SPAKOWAĆ NA WYJAZD – OGÓLNIE:

» dokumenty – komplet przekazany przez firmę Activtour

» paszport – przypominamy, że musi on być ważny na 6 miesięcy licząc od daty powrotu do kraju!

» odzież (lekkie, bawełniane ubrania. Głównie krótkie rękawy/nogawki, na wieczór coś z długim rękawem/nogawkami)

» ręcznik plażowy (ręcznik kąpielowy – osoby zakwaterowane w namiocie)

» strój kąpielowy/kąpielówki

» czapka przeciwsłoneczna oraz ochronna przed chłodem/wiatrem, bandana,

» mocny filtr przeciwsłoneczny/ krem po opalaniu

» małą apteczkę + tabletki na chorobę morską, krople do nosa/uszu

» gotówkę – Dolary lub Euro.

» ładowarki, sprzęt fotograficzny/video, karty pamięci, twardy dysk (jeśli chcemy zgrywać na bieżąco materiały)

 

CO SPAKOWAĆ NA WYJAZD – NURKOWIE:

»  pianka: zalecamy piankę długą o grubości: 3-5mm okres lata i jesieni oraz 5-7mm okres zimy i wiosny

»  komputer nurkowy

»  jacket (i ewentualnie kieszenie na balast)

»  bojka (marker)

»  automaty ( 2 x II-gi stopień)

»  ABC (maska, płetwy –  paskowe, nie kaloszowe, fajka). W przypadku płetw paskowych prosimy pamiętać o butach!

»  sprzęto foto/video (plus lampy, ramiona, baterie, ładowarki, akumulatory, karty pamięci)

»  worek/małą torbę wodoodporną

»  latarkę nurkową + ładowarkę i baterie

»  certyfikat i logbook nurkowy

» zestaw części/elementów zapasowych: maska (lub sam pasek), o’ringi, klamra i pasek do płetw

» ubezpieczenie nurkowe

Bezpieczeństwo

Wszystkie nurkowania są bezdekompresyjne (rekreacyjne). W przypadkach awaryjnych dostępny jest 50 litrowy zbiornik z tlenem i apteczka pierwszej pomocy – wyposażenie to znajduje się na pokładzie każdej łodzi naszej floty. Sugerujemy rozszerzenie Państwa ubezpieczenia od amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka (w tym nurkowania). Szczegóły znajdziecie Państwo u Organizatora – koszt rozszerzenia ubezpieczenia w wariancie podstawowym wynosi około 35zł/osoba/tydzień

Pogoda i temperatura wody

W basenie Morza Czerwonego panuje suchy klimat pustynny. W lecie można się spodziewać temperatury 35-38°C, zaś w okresie zimy robi się chłodniej (20-23°C). Prosimy mieć na uwadze, że różnica temperatur pomiędzy dniem a nocą może wahać się nawet o 15°C. Dodatkowo 4 nurkowania dziennie bardzo wychładzają organizm! Na pokład łodzi wystarczy zabrać ze sobą lekkie letnie ubrania i sweter/bluzę, gdy zrobi się wietrznie lub chłodniej. Aby uzyskać szczegółowe informacje o planowanej prognozie pogody w trakcie Państwa safari prosimy skontaktować się z Organizatorem Activtour lub odwiedzić stronę np. www.windfinder.de.

Zalecamy w miesiącach:

 • czerwiec – październik zabrać ze sobą piankę 3 mm,
 • listopad- maj piankę 5-7 mm.

Prawo ochrony środowiska

Maksymalna głębokość nurkowania rekreacyjnego wynosi 40 m (limity uzależnione są od Państwa uprawnień nurkowych). Dodatkowo:

 • Łowiectwo, rybołówstwo, zbieranie lub niszczenie koralowców i muszli jest zabronione.
 • Zabrania się wyrzucania czegokolwiek do morza, w tym śmieci!
 • Karmienie ryb i ptaków jest zabronione.
 • Zabronione jest używanie rękawic i noży nurkowych.
 • Nie wolno spacerować po koralach ani rafie.

Nieegzekwowanie zasad grozi grzywną, bądź aresztem.

 

 

Lista wypraw w tym kierunku:

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Najbliższe wyprawy

To cię może zainteresować

Na blogu

Sytuacja COVID-19

W związku z aktualną sytuacją i ogłoszonymi w dniu 13.03.2020 ograniczeniami dotyczącymi ruchu granicznego informujemy, że będziemy zgodnie z ogłoszonymi regulacjami zmieniać wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie wyloty […]

Zobacz

Na blogu

Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2020

Już dziś, zapraszamy Was na 11. Targi Nurkowe PODWODNA PRZYGODA 2020, na których po raz kolejny będziemy mieli okazję być jednym z wystawców. Targi odbędą się w dniach: 12-15 […]

Zobacz