Nurkowanie Hurghada

Warto wybrać, ponieważ:
 • Pełne uroku miejsca nurkowe!
 • Przeloty z większości polskich miast!
 • Nurkowania z łodzi!
 • Niezwykła przygoda i wspaniała zabawa!
ZAPYTAJ O OFERTĘ
Na nurkowanie w Hurghadzie proponujemy pakiety nurkowe z łodzi połączone z wyjazdem do hotelu. Na łodzi zapewniona jest polska oraz lokalna obsługa. Lunch oraz napoje bezalkoholowe wliczone są w cenę pakietu. Oferujemy kompleksową obsługę łącznie z doborem hotelu spełniającego indywidualne preferencje.
Hurghada, do niedawna skromna wioska rybacka, to dzisiaj jeden z najpopularniejszych kurortów. Tajemniczy świat kolorowych, podwodnych ogrodów rafy koralowej przyciąga amatorów nurkowania z całego świata, a gwarancja słońca przez cały rok jest magnesem dla każdego plażowicza. To właśnie dzięki ogromnej popularności Hurghada przeżywa dynamiczny rozwój, powstają nowe, piękne dzielnice z nowoczesnymi, dużymi hotelami. W ciągu dnia kusi przybyszów plażami, a wieczorami zaprasza do odwiedzenia licznych restauracji, barów, dyskotek i sklepików z pamiątkami. Hurghada to również doskonała baza wypadowa dla turystów pragnących na własne oczy zobaczyć starożytne cuda świata, podziwiać mityczne skarby faraonów.

Ciekawostki

Poniżej przedstawiamy niezbędne informacje nie tylko na temat nurkowania, jakie warto poznać przed wyjazdem nurkowym do Hurghady.


Bakszysz
To znaczy m.in. napiwek. W Egipcie jest wręcz zwyczajem i trzeba go dawać. Dając hojne napiwki, można zyskać dużą przychylność obsługi i lepsze traktowanie. Dla przewodników czy kelnerów jest to często podstawowe źródło utrzymania. Przyjęte jest 10-15% wartości usługi i należy mieć przygotowane drobne pieniądze na tego typu opłaty.Egipski alfabet
Alfabet arabski składa się z 28 liter. Pisze się od strony prawej do lewej. Cyfry arabskie wyglądają inaczej niż te, które my nazywamy arabskimi i piszemy od lewej do prawej. Warto się ich nauczyć, by móc odczytać ceny towarów w sklepach.Szisza i Ramadan
Nierozłącznie związana z egipskim towarzystwem kawiarnianym jest szisza. Jest to fajka wodna, do której używa się specjalnego rodzaju tytoniu, zmieszanego z melasą. Mieszanka ta daje niepowtarzalny smak i aromat. Z kolei Ramadan to dziewiąty miesiąc w kalendarzu muzułmańskim. Obchodzony jest na pamiątkę objawienia Muhammadowi pierwszych sur Koranu. Polega na wstrzymaniu się od jedzenia, picia i palenia w ciągu dnia. Wieczorem, po całodziennej próbie wytrwałości, następuje iftar, czyli pierwszy posiłek po zachodzie słońca.Zemsta faraona…
To ciężkie kłopoty żołądkowe, które mogą dopaść każdego – tu nie ma reguły. Ktoś może zachorować dwa razy, a ktoś (tak jak my) w ogóle. Nie ma też znaczenia, czy mieszkamy w pięknym, nowym 5* hotelu, czy na pustyni pod namiotem. Na tę przypadłość jest kilka sposobów przekazywanych “z pokolenia na pokolenie”, np. wygazowana cola czy alkohol. Jednak najpewniejszy sposób to leki przeciwbiegunkowe, ale nie te przywiezione z Polski, tylko lokalne. W okolicach hoteli bez problemu znajdziemy aptekę, gdzie będzie można je kupić.

Warto wiedzieć

 • Czas lokalny: UTC/GMT + 2 godziny, brak czasu letniego
 • Język: arabski; można się porozumieć w języku angielskim, niemieckim, a także polskim.
 • Wiza/Paszport: obowiązkowo należy wykupić wizę na lotnisku w Egipcie – ok. 15 USD lub 10 EUR. Paszport (z jedną pustą stroną) musi być ważny minimum 6 miesięcy, licząc od daty wyjazdu z Egiptu.
 • Zdrowie: przy wjeździe do Egiptu nie obowiązują żadne szczepienia.
 • Opłata lotniskowa: brak
 • Elektryczność: napięcie elektryczne 220 V

Przy planowaniu wyjazdu nurkowego do Hurghady warto poznać lokalne warunki pogodowe oraz sugerowany najlepszy termin na wyprawę nurkową.


Pory roku: Pustynny klimat Egiptu ma dwie główne pory roku, obie są suche. Zimą, od grudnia do marca, jest przyjemnie ciepło, aczkolwiek nocą temperatura spada do 12-15°C na wybrzeżu, a wewnątrz lądu, w górach, nawet do zera. Ulewne deszcze spadają zimą w górach, a na wierzchołkach gór pojawia się śnieg. Na wybrzeżu pada tylko wyjątkowo. Lato jest gorące i suche.

Temperatura wody: Temperatury wody wahają się od 21°C zimą po 28°C latem.

Nurkowanie: Wyjazdy do Egiptu organizowane są przez cały rok. Należy jednak pamiętać o charakterystycznym dla tego rejonu klimacie i jego konsekwencjach. Zdecydowanie najlepszy okres do nurkowania to koniec lata i początek jesieni. Morze jest wtedy spokojne (okres zimowy charakteryzuje się wietrzną pogodą), co zapewnia komfort pływania łodzią czy zodiakiem. Woda osiąga najwyższą temperaturę, a słońce nie jest tak dokuczliwe jak latem.

Miesiąc
Temperatura powietrza
Temperatura wody
Styczeń
21
21
Luty
22
21
Marzec
24
22
Kwiecień
28
23
Maj
32
24
Czerwiec
34
26
Lipiec
35
28
Sierpień
35
28
Wrzesień
34
28
Październik
33
25
Listopad
26
23
Grudzień
23
22
Przed wyprawą nurkową do Hurghady warto poznać informacje nurkowe dotyczące sprzętu, miejsc nurkowych oraz cen.

Pianka: w zależności od pory roku polecamy 3-5 mm.

Zawory w butlach: DIN i INT

Widoczność: wysokie zasolenie Morza Czerwonego sprawia, iż widoczność pod wodą jest doskonała. W ciągu roku waha się od 20 do 30 m.

Rodzaj nurkowania: z łodzi i brzegu

Komora dekompresyjna: najbliższa komora dekompresyjna znajduje się w Hurghadzie.

Przepisy: przed rozpoczęciem nurkowania należy przedstawić nurkowy certyfikat, a także logbook. Nurek nie może niczego dotykać pod wodą, łamać czy zbierać przedmiotów z morza. Rekreacyjne nurkowanie jest maksymalnie do 30 m z powietrzem, a do 40 m z NITROX-em oraz odpowiednim certyfikatem nurkowym.

Ubezpieczenie: zalecane jest pełne ubezpieczenie medyczne oraz ubezpieczenie nurkowe.

Ceny


Pakiety nurkowe: pakiet 5 dni nurkowych z łodzi od 760 zł. Cena zawiera: 2 nurkowania dziennie, pobyt na łodzi, napoje + lunch, opiekę polskojęzycznego przewodnika, transport z i do hotelu, butle 12 l + balast.

Intro nurkowe: dwa nurkowania od 190 zł. Cena zawiera: pobyt na łodzi, napoje + lunch, opiekę instruktora, transport z i do hotelu, wypożyczenie kompletu sprzętu.

Kursy nurkowe: Kurs OWD (3-4 dni) od 1056 zł, AOWD od 700 zł

Lista wypraw w tym kierunku:

 • Data: 01/10/2020 - 08/10/2020

  Safari nurkowe – Brothers, Daedalus, Elphinstone

  Safari nurkowe to alternatywa dla wyjazdu do hotelu z pakietem 2 nurkowań dziennie! Będąc 7 dni na łodzi, ma się możliwość wejścia pod wodę 3-4 razy dziennie, oraz zanurkowania w najbardziej odległych i najlepszych miejscach nurkowych Morza Czerwonego. Brother Islands...
  5990 PLN
  SPRAWDŹ

Najbliższe wyprawy

To cię może zainteresować

Na blogu

Sytuacja COVID-19

W związku z aktualną sytuacją i ogłoszonymi w dniu 13.03.2020 ograniczeniami dotyczącymi ruchu granicznego informujemy, że będziemy zgodnie z ogłoszonymi regulacjami zmieniać wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie wyloty […]

Zobacz

Na blogu

Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2020

Już dziś, zapraszamy Was na 11. Targi Nurkowe PODWODNA PRZYGODA 2020, na których po raz kolejny będziemy mieli okazję być jednym z wystawców. Targi odbędą się w dniach: 12-15 […]

Zobacz